На Волині створили центр підготовки населення до національного спротиву
На Волині створили комунальний заклад «Обласний центр підготовки населення до національного спротиву».
Про це стало відомо 12 грудня під сесії облради.
Завданням закладу є організація та координація загальновійськової підготовки цивільних до самооборони, опанування ними практичних вмінь з вправляння зі стрілецькою зброєю, мінування, керування БПЛА, облаштування блокпостів, ведення партизанського опору тощо.
Виконувачем обов’язки призначено Ігоря Буренка – інструктора з керування дронами та фахового юриста. Йому спільно з управлінням з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ОВА доручено розробити Статут комунального закладу, штатний розпис та здійснити всі організаційно-правові заходи з реєстрації установи.
Під час обговорення депутати та військовослужбовці 100-ї ОМБр Андрій Козюра та Олександр Пирожик висловили пропозицію максимально використати знання і бойовий досвід ветеранів сталевої сотки, основу якої склали саме загони територіальної оборони.
Як повідомили у Волиньраді, також під час сесії зі словами вдячності до депутатського корпусу звернувся лучанин Віктор Хвиль за передачу Волиньрадою санітарного автомобіля з усім необхідним реанімаційним обладнанням для бойового підрозділу, в якому несуть службу двоє його синів.
Серед інших ухвалених рішень – ліквідація обласного бюро медико-соціальної експертизи на вимогу реформи системи МСЕК. Ліквідаційній комісії доручено провести інвентаризацію майна комунального закладу з наступною передачею його, а також усіх медико-експертних справ.
Повноваження МСЕК будуть передані 9-ом закладам охорони здоров’я: обласній клінічній лікарні, обласній інфекційній лікарні, медичному об’єднанню Луцької міської територіальної громади, Луцькій, Нововолинській та камінь-Каширській центральним районним лікарням, Волинській обласній психіатричній лікарі, Ковельському міськрайонному та Володимирському територіальним медичним об’єднанням.
На базі цих медичних закладів команди лікарів-практиків і будуть проводити оцінювання. При чому під кожний окремий випадок формуватиметься індивідуальний склад експертної команди. Весь процес фіксуватиметься в електронній системі охорони здоров’я, а персональні дані лікарів і пацієнтів будуть закриті одні від одних до дня оцінювання.
Також за підсумками конкурсного відбору та на підставі рекомендацій профільних депутатських комісій сесія призначила керівників кількох комунальних закладів, зокрема: Тетяну Михалюк з контрактуванням строком на 5 років - директоркою Волинської Малої академії наук, Оксану Білоконь - очільницею комунальної установи «Відділ соціального розвитку закладів та установ освіти і науки» терміном на 3 роки, Руслана Юлдашева – керівником КП «Управління будинком Волинської обласної ради» з 5-річним контрактом.
Читайте також:
- На Волині - новий очільник СБУ
- На Волині прийняли бюджет на 2025 рік
- Підгайцівська сільрада не змогла купити авто бізнес-класу вартістю майже 2 мільйони: в чому причина