Обов’язкова мобілізація жінок в Україні: як до такої ініціативи ставляться військові з Волині

Обов’язкова мобілізація жінок в Україні: як до такої ініціативи ставляться військові з Волині

В Україні почали активно обговорювати тему обов’язкової мобілізації жінок. Народна депутатка Мар’яна Безугла про це говорить не один місяць поспіль, в цьому питанні її підтримують і жінки військовослужбовиці, зокрема адвокатка та військова 92 окремої штурмової бригади Євгенія Закревська та військова і волонтерка Марія Берлінська.

Журналісти ВСН вирішили з’ясувати, що думають війсьвослужбовці з Волині про таку ініціативу як примусова мобілізація жінок в Україні.

За словами журналіста та військового Святослава Лесюка, мобілізація жінок не має бути обов’язковою, а лише за згодою останніх.

«Я за мобілізацію жінок лише на добровільній основі. Одиниці з жінок можуть бути воїнами і виконувати бойові завдання. А ось зайняти тилові посади, в які сьогодні повсідалися придатні до служби чоловіки, жінкам до снаги.

Маю на увазі кухарів, фінансистів, служби персоналу, психологічної підтримки, медичних рот тощо. Якщо жінки хочуть служити і виконувати завдання в бойових підрозділах - нехай підписують контракт», - висловив свою думку Святослав Лесюк.

Волинський журналіст, письменник та військовий Богдан Пташник має геть іншу думку. На його переконання жінки взагалі не мають бути на війні, адже їхнє призначення - давати життя, а не відбирати його.

«Піднята тема про обов'язкову мобілізацію жінок - це така собі наживка, як суспільство зреагує. Що ж до мене, то я проти такого явища як жінки на війні.

Не тому, що жінки гірші у фізичному чи психологічному планах. У низці якостей жінки набагато краще за чоловіків. Але я проти того, тому що це неправильно. Невже немає чоловіків які здатні захистити Батьківщину?

Давайте чесно скажемо, що ми вже не чоловіки раз на смерть посилаємо жінок замість себе. На війні гинуть усі, але каліцтво: відсутність кінцівок, шрами дуже негативно впливає на подальше життя жінок. Наші жінки прекрасні та сильні і наша справа зберегти їх такими, а не посилати воювати. Призначення жінки давати життя, а не відбирати його. До того ж, це дуже морально важко.

В мене багато знайомих жінок - військові, я з ними підтримую дружні стосунки, але якби винайшли машину часу і я би зміг потрапити в минуле, я би їх всіляко намагався відмовити, від того щоб вони йшли на війну», - поділився міркуваннями Богдан Пташник.

Читайте також:

 

Можливо зацікавить