Осіння риболовля: як зловити щуку

Коли краще ловити щуку

Осінь – золотий час для риболовлі. Рибалки не дарма чекають осені, адже трофейна риболовля на щуку восени особливо результативна, бо хижак починає поводиться по-іншому та активно готуватись перед тривалою зимівлею.

Сезон осінньої риболовлі вже у розпалі. Рекомендації для трофейної риболовлі щуки, - пишуть на сайті Держрибагентства.

Де ловити щуку восени?

У осінній період лов щуки може бути успішним біля заростів підводної та надводної рослинності, зокрема, очерету та латаття. Щука завжди буде знаходитися поруч зі зграями риби. Ранньою осінню – дрібна рибка гріється на мілководді, тому будуть ефективні закидання приманок на мілинах. У жовтні-листопаді трава в річці падає і риба шукає укриття в ямах, в глибоких вирах, тому щуку потрібно шукати в місцях, де звужується русло.

Як ловити щуку: техніка лову

Найчастіше для лову щуки використовують спінінг. Початківцям рекомендують повільно, через невеликі паузи, підмотувати волосінь, акуратно посмикуючи кінцем спінінга. Щоб привернути увагу хижака, використовують ступінчасту проводку. Ще один хороший трюк - інтрига з падаючими приманками, коли рибалка кілька разів обертає котушку, чекає опускання приманки на дно, знову обертає. Для полювання за річковим хижаком ефективний твічінг, коли рівномірно проводити приманку, смикаючи при цьому спінінг.  А коли щука попалася на гачок, треба діяти чітко і спокійно – інакше вона розвернеться і піде на дно. 

Які кращі приманки?

У осінній період, зазвичай, використовують воблери, що мають нейтральну плавучість, або повільно тонучі приманки. Як відомо, воблери «мінноу» не мають власної «гри» або вона не добре виражена, тому вести приманку краще уривчасто, або так званим твічінгом.

Застосовують силіконові приманки в формі комах, тварин і дрібних рибок. Для голодної щуки вибирають приманку до 10 сантиметрів, а з огляду на хитрість риби, варто запастися кількома приманками різних кольорів.

Щодо кольорів приманок, можна притримуватися рекомендацій, відповідно до яких у похмурі дні з недостатнім освітленням або за низької температури води краще використовувати приманки з яскравим, «кислотним» забарвленням, тоді як у сонячні дні та у першій половині осені гарний результат приносять приманки, що мають природнє забарвлення.

Також щуку можна ловити і на блешні, які можна вести як рівномірно, так із невеликими паузами в середніх шарах води. Ефективним буває ведення як воблерів, так і блешень вздовж суцільного ряду водної рослинності, в декількох метрах від неї. Щука належить до засідкових хижаків та часто очікує свою здобич на межі водної рослинності та чистої води, не пропускаючи вдало закинуту приманку спінінгіста.    

Читайте також:

Можливо зацікавить