Перець рване вгору! Секретне підживлення для шаленого росту

Солодкий перець добре росте на легких, нейтральних ґрунтах, збагачених органікою. Але, зрозуміло, навіть найродючішого ґрунту для отримання відмінного врожаю буде недостатньо — ця рослина досить примхлива у плані обов'язкових підживлень.
Якими добривами варто підживлювати перець, щоб кущі росли вдвічі швидше, - розповідає 24 канал.
Чим підживити перець, аби набрав масу?
Коли перець тільки пересаджується у відкритий ґрунт (і ще деякий час після цього), дуже важливо подбати про те, аби у рослини наросла хороша зелена маса – без неї не зав'язуватимуться плоди. І для цього можна використовувати натуральні засоби.
Ось кілька найкращих:
- настій кропиви – її потрібно зривати ще без стиглого насіння. Кілограму буде цілком достатньо. Далі потрібно залити його 8 літрами води та залишити на кілька днів настоюватися. Готовий концентрат потрібно розвести водою та поливати перець під корінь;
- добриво на основі дріжджів – для того, аби перці росли, як на дріжджах, їх потрібно саме ними і підживити. Так можна підвищити імунітет рослини та захистити її від грибкових захворювань. На 3 літри води додається 100 грамів дріжджів та 125 грамів цукру. Далі потрібно залишити на кілька днів для бродіння, а тоді розвести 20 мілілітрів розчину у літрі води.
Також на початку росту перцю дуже важливо подбати про азот: він відповідає за активний ріст зеленої маси та формування міцного стебла. На цьому етапі росту рослини можна підживити її аміачною селітрою, сечовиною або ж слабким настоєм курячого посліду. Але з останнім варто бути дуже обережними, адже інакше є ризик спалити коріння.
Чим підживити перець у липні?
А ось вже у липні, коли перець починає формувати плоди, азотні добрива потрібно скоротити. Натомість кущ потребує більше калію та фосфору, і отримати їх можна і з мінеральних, і органічних підживлень.
Ось кілька варіантів, що допоможуть отримати максимально багато зав'язі на кущі:
- хлібна закваска – покласти житній, можна підсушений, хліб у скляну чи пластикову місткість та залити теплою водою. Після цього накрити марлею чи тканиною і залишити у теплому місці на кілька днів до появи кислого запаху. Одну склянку закваски потрібно розводити у десяти літрах води, а тоді поливати перець під корінь щотижня аж до кінця місяця;
- розчин коров'яку – у ньому міститься не тільки азот, але й чимало інших корисних для перцю елементів, тож використовувати можна і в липні. На один літр коров'яку додавати 10 літрів води, аби не спалити коріння перцю;
- попіл – це потужне джерело кальцію, калію та інших мікроелементів. Можна на відро води додавати 100 грамів попелу, або ж сипати сухий попіл під кущ, а тоді просто заливати водою.
З мінеральних добрив особливо корисними будуть суперфосфат (його додають 30 грамів на відро води), або ж сульфат калію (20 грамів на відро).
Чим підживити перець у серпні, щоб довше плодоносив?
У серпні ґрунт поступово виснажується, і перець починає слабшати, менше формує зав'язі. Втім, вчасне та вдале підживлення допоможе виправити ситуацію. Рослина все ще потребує фосфору та калію, але також їй потрібні й інші мікроелементи – зокрема магній, цинк та бор.
Дуже важливо вносити й кальцій – без нього навіть ті плоди, що вже з'явилися, можуть почати хворіти на вершинну гниль, і зібрати їх вже не встигнете. Органічні добрива у серпні радять чергувати із мінеральними підживленнями.
Важливо! Якщо вирощуєте перці в теплиці, уважно стежте за тим, аби в підгодівлі не було хлору: він надзвичайно повільно вимивається з ґрунту, і в майбутньому це тільки нашкодить посадкам.
Підживлення потрібно проводити кожні 7 – 10 днів та бажано ввечері, аби не обпалити листя та корені. Перець можна підживити розчином кальцієвої селітри або ж хелатом кальцію. З органічних добрив дуже ефективними вважаються трав'яні настої та пташиний послід.
Основні помилки під час підживлення
Бездумне підживлення перцю може бути таким же шкідливим, як і спроби обходитися взагалі без нього. Якщо поставитися до внесення добрив недбало, це може досить швидко згубити рослину.
Ось кілька поширених помилок, яких часом припускаються навіть досвідчені городники:
- надто раннє підживлення – розсаду не можна підживлювати, поки не з'являться 2 справжні листки – інакше ви можете обпалити коріння;
- надлишок азоту – навіть у червні з ним варто бути обережними, адже добриво може викликати надмірний ріст листя на шкоду кореням та плодам;
- використання концентрованих розчинів – якщо не розвести добрива так, як написано в інструкції, це призведе до спалення коренів;
- брак поливу між підживленнями – сухий ґрунт також підвищує ризик опіку коріння;
- ігнорування стану перцю – якщо помічаєте жовте листя чи слабкі стебла після підживлення, добрива потрібно коригувати;
- немає чергування між мінеральними та органічними добривами – не варто використовувати тільки мінеральні добрива, або ж тільки органіку – це не дасть бажаного результату.
Читайте також:
- Копати картоплю потрібно в ці дати: місячний календар
- Фітофтороз на помідорах: ефективні методи боротьби
- Вдвічі більше гарбузів: простий полив у липні дає неймовірний результат