3 копійчані підгодівлі - і врожаєм будете ділитися з сусідами: як підживити помідори влітку, щоб продовжити плодоношення

3 копійчані підгодівлі - і врожаєм будете ділитися з сусідами: як підживити помідори влітку, щоб продовжити плодоношення

Липень — ключовий місяць для догляду за томатами. Саме зараз, у період активного росту та формування плодів, рослини потребують додаткового живлення. Якщо вчасно підгодувати помідори простими й дешевими засобами, вони віддячать щедрим урожаєм — вистачить і на салати, і на консервацію, і навіть на частування сусідів. 

Коли та чим підгодовувати томати, - пише Уніан.

Помідори не потребують частої підгодівлі. Досить внести добриво два-три рази, а саме:

  • Через 10-15 днів після того, як рослини висадили в грунт.
  • Під час цвітіння. Така підгодівля необов'язкова. Це як "швидка допомога", щоб врятувати ситуацію, якщо перша підгодівля не дала результату.
  • В період утворення плодів.

Якщо з якихось причин підкоренева підгодівля не спрацювала, то можна обприскати кущі по листу до появи зав'язі. Для цього підійдуть комплексні підгодівлі.

Найчастіше, для першої підгодівлі томатів вибирають аміачну селітру (5-10 грам на 1 кв.м.) або суперфосфат (10-15 грам на 1 кв. м.). Для другої підгодівлі можна також використовувати аміачну селітру або сульфат калію в тих же пропорціях.

Як використовувати йод для томатів - поради

Багато городників не люблять промислові добрива, вважаючи, що народні засоби безпечніше і краще впливають на рослини. Часто використовуються сироватка, йод, борна кислота для томатів, а також зола. Розглянемо кілька варіантів підгодівлі:

  • 1 варіант. Знадобиться чайна ложка борної кислоти, 30 крапель йоду та два кілограми золи. Всі складові необхідно максимально розчинити в 10 літрах води, нагрітої до 60°C. Перед тим як поливати рослини, необхідно дати розчину охолонути до кімнатної температури.
  • 2 варіант. Борна кислота і йод для томатів, як еліксир життя. Для "чарівного" розчину потрібно взяти половину чайної ложки борної кислоти. Її розчиняємо в 100 грамах гарячої води, після чого додаємо літр сироватки і 20 крапель йоду. Отриману суміш розводимо чотирма літрами відстояної води.
  • 3 варіант. Йод для підгодівлі томатів допомагає тільки після висадки. Щоб удобрити розсаду й отримати фантастичний урожай, необхідно розвести препарат з водою в розрахунку три краплі на дев'ять літрів води. 

Йод для томатів дуже корисний, адже він допомагає від фітофтори, яка знищує рослини. Для захисту кущів змішуємо 15 крапель спиртового розчину з літром молока та 10 літрами води. Отриманою сумішшю обприскуємо томати кожні два тижні так, щоб з листя текло.

Читайте також: 

Можливо зацікавить