У Луцьку медики вчаться оперувати у колег з Великобританії. На майстер-клас приїхав міністр
У середу, 15 листопада міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко прибув до Волинської обласної клінічної лікарні та відвідав «Тиждень лапароскопічного навчання».
Згаданий навчальний тиждень триватиме 14-18 листопада 2023 року у Луцьку. Це - перший етап міжнародного проєкту. Відповідно до розкладу програми, перші два дні зосереджені на базовій лапароскопічній підготовці для молодших хірургів шляхом навчання та практичного моделювання. Друга частина курсу охоплюватиме три дні підвищення кваліфікації з лапароскопічної колоректальної хірургії з навчанням та операціями.
Британська команда відомих колоректальних лапароскопічних хірургів з Асоціації колопроктологів Великої Британії та Ірландії забезпечить і підтримає навчання та створення навчального лапароскопічного центру.
Міністр відвідав майстер-клас з лапароскопічного оперативного втручання, а також сам долучився до тестування апаратів.
«Ми хочемо, щоб в нас також зростала кількість операцій хірургічних втручань одного дня, коли людину прооперували і в той же день або на наступний день людина мала можливість бути з родиною, а потім потихеньку виходити на роботу», – сказав міністр охорони здоровʼя.
Як розповів Віктор Ляшко, у вересні відбувся третій саміт перших леді та джентльменів, який ініціювала перша леді Олена Зеленська. Основною темою саміту стало психічне здоровʼя та міжнародне медичне партнерство. В рамках зустрічі приїжджали міністри охорони здоровʼя різних країн, онлайн також приєднався міністр Великобританії, за результатами саміту між лікарнями України та країн ЄС було підписано договір.
Вже місяць як українські лікарі їздять на конференції та семінари за кордон. Варто зазначити, що міністерство охорони здоровʼя дає дозвіл на перетин кордону під час воєнного стану. Близько 180 медичних працівників їздять переймати досвід та повертаються в Україну, щоб оперувати тут.
«Для нас важливіше, щоб лікарі приїжджали до нас та вчили наших лікарі саме в Україні. Сьогодні іноземні лікарі не тільки передають досвід, а й допомагають лікувати та рятувати життя військовопоранених», – зауважив Віктор Ляшко.
Окрім цього, міністр охорони здоров'я оглянув відділення гемодіалізу, операційну та реанімаційну.
Президент Асоціації лапароскопічних колоректальних хірургів Великобританії Чарльз Максвел-Армстронг розповів, що зараз Україна знаходиться в хірургії там, де Британія знаходилася 10 років тому. Президент зауважив, що в них є неабиякий досвід в лапароскопічному лікуванні, британці робили помилки в цьому процесі і вони не хотіли б, щоб українці їх повторювали, тому вони сьогодні тут та навчають українських лікарів.
«Британія – це дружня країна України. Ми б хотіли, щоб ці курси були неодноразові, потрібно проговорити програму і ввести постійне лапоросокпічне навчання. Я сподіваюся, що ця програма буде і надалі працювати в Україні, а ми будемо раді приймати участь у цьому», – додав Чарльз Максвел-Армстронг.
Хірург вищої категорії Микола Галей розповів, що самостійно проводить лапороскопічні оперативні втручання на органах черевної порожнини з 1999 року.
До коронавірусу у Волинській обласній клінічній лікарні втручання проводили орієнтовно 3-4 рази в день, зараз трішки менше. По області цю методику використовують 20 спеціалістів. Хірург також розповів, наскільки важливо переймати досвід іноземних колег.
«Цей досвід та навички дуже важливо переймати, вони неоціненні. Коли їздиш закордон і навчаєшся там, а тут все це відбувається в Україні. Тобто люди, до яких ти маєш їхати, приїхали сюди і показуватимуть ці всі процеси в нас, в Україні, це надзвичайно потужно. Наші практиканти вчаться маніпулювати з органами та з тканинами, вони вчаться їх відчувати та шити. Гадаю, це дуже потужний досвід, який буде спонукати до ще більшого розвитку лапароскопії та її популяризації в Україні», – додав Микола Галей.
Довідково: Лапароскопія – загалом, лапароскопію визначають як метод хірургії, який передбачає огляд черевної порожнини і таза з метою інтраопераційної діагностики складних клінічних випадків. Тобто це метод медичної діагностики із застосуванням елементів операції та оптичних приладів.
Читайте також:
• На Волині хірурги вперше провели операцію на серці без розрізу
• У спроможну мережу медзакладів Волині увійшли 20 лікарень: що буде з рештою
• У Луцьку можна записатися до педіатрів за допомогою спеціального сервісу Health24