Після гречки та солі: які продукти незабаром подорожчають 

Після гречки та солі: які продукти незабаром подорожчають 

Шалені ціни на сіль нещодавно шокували українців. Раніше такий самий «фокус» з нами вже робила гречка. Однак не тільки на ці продукти підійметься ціна. 

Про це розповів почесний президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич, пише «24 канал».

За його словами, ситуація є дуже тривожною з низкою продуктів, зокрема із цукром.

«Виходячи із сьогоднішньої посівної, ситуації на полях з цукровими буряками, орієнтовний баланс, який у нас є щодо цукру, може викликати деякі труднощі», – наголосив Томич.

Експерт відзначив, що підвищення ціни варто очікувати вже в червні-липні. Ймовірно, орієнтир зростання ціни становитиме 20-30%, можливо, і більше.

Ціна на хліб також може відрізнятися від нинішньої. Однак, найімовірніше, значного подорожчання не буде.

Через повномасштабне вторгнення російських загарбників в Україні дуже зросла ціна на гречку. Експерти вважають, що це ще не кінець.

Директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий пояснив, що 50% гречки надходило з російського ринку. Оскільки зараз він відрізаний, то Україна використовує свої запаси, які є дуже обмеженими. Тому найближчим часом очікують подорожчання цього продукту аж до 100 гривень.

Вже кілька днів в нашій державі фіксують і дефіцит солі – її або взагалі немає на прилавках, або ціна – просто космічна.

Така ситуація склалась тому, що 90% солі в нашій державі виробляло підприємство «Артемсіль» у Донецькій області. Місяць тому виробник припинив свою діяльність – через постійні обстріли окупантів.

Видобувають сіль ще у двох родовищах – Солотвинському на Закарпатті та у Дрогобицькій солеварні. Однак перше через повені значно вичерпалося, тому солеварня у Дрогобичі значно збільшила свої потужності.

Можливо зацікавить