Через весняні заморозки на Волині прогнозують дефіцит абрикос

Після затяжних квітневих холодів справжня весна нарешті повернулася до України. Тим часом волинські аграрії аналізують наслідки погодних аномалій і прогнозують дефіцит окремих фруктів.
На Волині особливо постраждали абрикоси — через аномально теплу зиму дерева зацвіли надто рано і потрапили під хвилю нічних заморозків, яка тривала 10–12 днів, йдеться в матеріалі ТСН.
Місцевий садівник Тарас Кмін розповідає: абрикоси стали майже екзотикою для нашого регіону, адже навіть незначне зниження температури до нуля може знищити зав'язь.
Ранні абрикоси в сучасному кліматі стали практично екзотичною культурою для українців, каже агрометеорологиня українського гідрометцентру. Пояснює — в усьому винна тепла зима, коли, наприклад, вже у січні набирається достатня кількість тепла, яка й провокує раннє цвітіння.
«Тому з року в рік підпадає під заморозки, навіть невеликі, тому що зав’язь і квіти абрикоса гинуть навіть за нуля градусів, якщо це тривалі заморозки, у нас натомість заморозків у квітні було вже 10-12 днів. Тобто, дійсно, там, де є масове цвітіння, там загибель», — каже керівниця відділу агрометеорології гідрометцентру України Тетяна Адаменко.
Втім, де цвітіння ще не було, на якусь кількість врожаю таки можна сподіватись.
Підмерзання Тарас Кмін показує і на плантаціях з полуницею. Адже пережити весняні заморозки без втрати квітів та зав’язі можуть лише сильні кущі, слабкі натомість часто не витримують навіть незначних похолодань.
Погодні аномалії в Україні
Тепла і малосніжна зима, по-літньому спекотний березень і морозний з хуртовинами квітень — такі погодні аномалії вже давно стали нормою для України, пояснюють у гідрометцентрі. Кажуть, цьогоріч від таких погодних умов, на щастя, не постраждали ранні зернові культури, які особливо вразливі в період формування колосу.
«Січень був найтеплішим за 170 років метеорологічних спостережень в Україні. У лютому у нас був невеликий епізод зими, там 2-3 тижні справжньої зими були морози, але вони не були шкідливими для посівних культур, тому що озимина, вона тому й називається озиминою, що вона переносить дуже добре низькі температури», — каже керівниця відділу агрометеорології гідрометцентру України Тетяна Адаменко.
Втім, більше фермери бояться морозів травневих. За деякими прогнозами на похолодання таки варто чекати на початку наступного місяця. А воно загрожує наслідками більш серйозними.
Читайте також:
- Погода в травні 2025: синоптики попереджають про арктичне повітря і можливі заморозки
- На Волині прогнозують заморозки: як захистити врожай
- Багато дощів і холод: якою буде погода у травні на Волині