Поліція допомагає ТЦК розшукувати ухилянтів

поліція розшук ухилянти

Підрозділи Національної поліції отримують звернення від центрів комплектування щодо ухилянтів і доставляють їх до ТЦК та СП. Після цього на громадян складаються адміністративні протоколи.

Про це заявив начальник Департаменту превентивної діяльності НПУ підполковник Максим Ахрамєєв в ефірі «Радіо Свобода», пише Zahid.net.

 За його словами, такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення, яке надсилається до підрозділів Нацполіції, далі поліцейські вносять інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції і починають перевірку.

«Після встановлення таких осіб ми доставляємо – виключно доставляємо – до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП. Ахрамєєв наголосив, що підрозділи Нацполіції розшукують людей після внесення даних до інформаційної системи», – зазначив Ахрамєєв.

За словами офіцера, вже у територіальному центрі комплектування складається постанова про адміністративне правопорушення та встановлюються обставини неприбуття за повісткою. Якщо людина, щодо якої винесена постанова, може довести поважні причини неприбуття, то адміністративна справа закривається. В іншому ж випадку їй загрожує накладення адміністративного штрафу.

«Складається протокол уповноваженим офіцером ТЦК та СП, де зазначається час та місце розгляду справи по суті. І коли особа прибуває, або одразу на місці, виноситься постанова. Якщо особа не з’явилася по повістці з поважних причин, то постановою закривається адміністративна справа. Якщо ж особа не має можливості довести, що вона не з’явилась із важливих причин, то складається постанова про накладення адміністративного штрафу», – пояснив правоохоронець.

Читайте також:

Можливо зацікавить