Ростуть маленькими і несолодкими: як врятувати врожай кавунів
Досвідчені городники знають, що кавуни - дуже примхлива культура. Дуже частою проблемою у вирощенні баштанних є те, що плоди ростуть малими і несолодкими.
Впоратися з такою проблемою цілком можливо, - пише ITV.
Чому домашні кавуни не ростуть великими
Іноді домашні кавуни просто не доростають до бажаного розміру, і причин цьому може бути кілька. Зокрема, один з найпростіших способів розв'язати проблему, який рекомендує більшість фахівців – це обмежити кількість кавунів, що ростуть на одній лозі.
До повного дозрівання там має залишитися 1 – 2 плоди: це нагадує те, як потрібно вирощувати й гарбузи. Кавуни мають тенденцію до вимогливості у підживлення. І якщо ви хочете виростити плоди розміром з голову, тоді вам потрібно також не забувати про те, щоб підживлювати свої плоди принаймні раз на тиждень. Окрім того, це зрештою полегшить для вас процес зривання плодів.
Але якщо причина не у тому, що на лозі росте надто багато кавунів, тоді можна знайти інше пояснення. Можливо, ваш сорт просто не створений для великого розміру. Наприклад, сорт "Цукрова крихітка" взагалі не виростає великим, як ви б не доглядали за грядкою. Деякі кавуни ніколи не будуть більшими, ніж, наприклад, дині.
Та ось кілька умов для гарного росту кавунів:
- висока температура;
- водний парадокс – кавунам потрібно багато води, але їхні корені не витримують перезволоження й можуть почати гнити;
- ґрунт має бути суглинним, добре дренованим, а також багатим на поживні речовини.
Також причиною маленьких, деформованих плодів може бути й попелиця: якщо ви помітили, що листя дрібне, плямисте, а лози короткі, це знак, що шкідник атакував кавуни. Попелицю досить легко помітити: вона виділяє липку чорну росу. Шукати комах потрібно на нижньому боці листя.
Читайте також:
- Буде довго плодоносити: як доглядати і чим підживити болгарський перець у серпні-вересні
- Буде солодкою та великою: чим підгодувати моркву у кінці серпня
- Коли риба найкраще клюватиме: календар риболова на кінець серпня 2024