Що робити волинянам у разі ядерного вибуху

На тлі успіхів української армії з'являється усе більше побоювань, що Росія застосує ядерну зброю. Утім, передбачити, що у голові диктатора, - неможливо. Сподіваємося на краще, але готуємося до гіршого.
Тож, як діяти у разі ядерного вибуху, і що це взагалі таке, пояснили журналісти 12 каналу.
Після ядерного вибуху ударна хвиля може знести все на своєму шляху. Стратегічна ядерна зброя більша, таку бомбу скинули США на Хіросіму у 1945 році. Тактична - це ядерні боєголовки і боєприпаси. Саму таку, підозрюють експерти, може застосувати наш ворог.
«Іскандери, або балістичні ракети, які має ворог, можуть нести корисний заряд від 200 до 400 кілограмів», - розповідає Володимир Галян, доктор фізико-математичних наук.
Такі, за словами науковця, можуть знищити невелике місто, наприклад, Луцьк.
«Це не означає, що знищить усе живе, але в радіусі 15 км будуть дуже великі ураження», - пояснив Галян.
Друге, що важливо, це світлове випромінювання. Усе, що потрапляє у радіус дії світлової хвилі, зрозуміло, що буде спалено. Шанси вижити у такиму випадку - мінімальні.
Третя - це радіоактивне забруднення. Внаслідок цього виникають різні променеві хвороби, залежно від дози отриманої радіації.
Про те, як вбегетися від кожного з цих факторів, науковці розповідають по-порядку.
Насамперед, варто зауважити, спеціального сигналу про ядерну небезпеку не буде. Звуки сирен - не відрізнятимуться.
«Найбільша небезпека є у перші 10 хв», - каже Володимир Галян. Тож не варто нехтувати повітряними тривогами.
Якщо ядерний вибух застав на вулиці чи в полі, ні в якому разі не варто дивитися у його сторону. Так можна втратити зір. Далі - потрібно максимально закрити усі відкриті шкірні покриви - руки, обличчя, голову. Тоді зайти у безпечне приміщення, укриття, змінити одяг, вимити руки та якнайшвидше провести йодну профілактику.
Далі - у відео.