Де садити кабачки, щоб мати щедрий урожай навіть на маленькій грядці

Посадити кабачки так, щоб отримати рясний урожай, можна навіть на невеликій ділянці — головне правильно обрати місце. Вдале розташування грядки здатне забезпечити плоди більші й смачніші, ніж при традиційній посадці.
Про це пише Уніан.
Коли садити кабачки у відкритий ґрунт
Час посіву залежить від сорту, але для проростання насіння потрібна тепла погода. Температура повітря не має опускатися нижче 15°. Оскільки цього року травень видався морозним, посадку краще відкласти на кінець травня-початок червня. Ранні різновиди можна сіяти і в липні.
Ця культура вимоглива до якості ґрунту - він обов'язково має бути легким, пухким і родючим. Тому за 2-3 тижні перед тим, як садити кабачки, рекомендується внести компост у ґрунт. Якщо зробити це на початку травня, то якраз до кінця місяця земля буде відповідної якості.
Де і як садити кабачки насінням
Правила посадки для всіх сортів однакові: ділянка має добре освітлюватися, щоб на кабачках було багато квіток. У тіні рослина гірше росте і частіше хворіє.
Універсальний спосіб, як посадити кабачки у відкритий ґрунт, це викопати грядки ями 3 см на відстані 50 см. У кожну покладіть дві насінини, засипте і полийте грядки.
Якщо місця на городі недостатньо, спробуйте посіяти овочі в таких нестандартних місцях:
- На клумбі. Квітники зазвичай добре освітлюються, тому культурі там буде комфортно. До того ж біля квітів багато бджіл, а врожайність кабачків залежить від запилення.
- У теплиці. При такому способі овочі можуть плодоносити весь рік і рідше заражаються шкідниками. Важливо регулярно провітрювати парник, щоб плоди не згнили.
- Ділянка з первоцвітами. Якщо у вас є вільна земля з нарцисами, пролісками і тюльпанами, можна посіяти там насіння після в'янення. Влітку такі цибулинні культури ховаються під землю до наступного року, тому ділянка пустує.
- У ємності. Нестандартне, але відповідне місце, де садити кабачки - великий ящик, горщик, бочка або відро. Обсяг має бути не менше 10 літрів. При такому способі земля довше зберігає вологу і тепло. До того ж ви самі регулюєте склад ґрунту і можете зробити дренаж на дні.
Щоб не турбуватися про врожай, дотримуйтеся правил сусідства культур. Кабачки добре ростуть поруч із прянощами, капустою, перцем, морквою, чорнобривцями. А поганими «сусідами» вважаються гарбузи, кавуни, огірки та дині.
Читайте також:
- Скільки градусів морозу витримує картопля в ґрунті: як захистити врожай
- «Наполеон» на пиві: луцька фудблогерка поділилась незвичним рецептом шоколадного торта
- Що додати до лунки, щоб огірки не гірчили: поради дачникам