Серце медицини: історії фахівців Волині, які щодня стоять на варті дитячого здоров’я

Серце медицини: історії фахівців Волині, які щодня стоять на варті дитячого здоров’я

Вони першими зустрічають нове життя, підтримують у найскладніші миті й залишаються поруч 24/7 - саме про таких медсестер і медбратів Волині, які щодня рятують дитячі життя, розповідаємо у День медичної сестри та медичного брата.

Як зазначили на фейсбук-сторінці Волинського обласного медоб'єднання захисту материнства і дитинства нині у структурних підрозділах працює понад 400 медсестер і медбратів. Це фахівці, які щодня забезпечують безперервний процес догляду, лікування та підтримки маленьких пацієнтів у Волинському обласному перинатальному центрі, обласній дитячій клінічній лікарні та Центрі реабілітації «Фенікс».

«80% свого часу із пацієнтами проводять саме медсестри та медбрати», - наголошують у закладі.

Без середнього медичного персоналу лікувальний процес був би просто неможливим: саме вони виконують маніпуляції, процедури, працюють з обладнанням, ведуть документацію, реагують на зміни в стані пацієнтів, дотримуються клінічних протоколів та електронних стандартів охорони здоров’я.

Головна медична сестра медоб’єднання Наталія Шаманська переконана: робота з дітьми - це не лише професія, а поклик душі.

Серце медицини: історії фахівців Волині, які щодня стоять на варті дитячого здоров’я
Головна медична сестра Волинського ОТМО захисту материнства і дитинства Наталія Шаманська з колегами

«Працювати з дітьми зможе не кожна медсестра: треба бути світлою людиною і нести світло надії як дітям, так і батькам. Ми працюємо, щоб наші маленькі пацієнти та їхні батьки відчували спокій, впевненість, тепло і любов. Наші медичні сестри — не лише професіоналки в медицині, але й психологині, які вміють знайти підхід до малюків. Діти відчувають енергетику добра, тож довіряють нам».

У професійне свято медики, які щодня працюють задля дитячого одужання та здоров’я, поділилися своїми історіями.

Тамара Мацьків, старша медична сестра-анестезистка відділення дитячої анестезіології та реанімації, 40 років стажу.

«Прийшла в медицину за покликом серця, адже з самого дитинства не уявляла для себе іншої роботи. Вже 25 років я працюю у відділенні дитячої анестезіології та інтенсивної терапії, з них 10 років — на посаді старшої медичної сестри. Робота непроста, але я її люблю і люблю свій колектив. Щодня ділюся теплом своєї душі та добротою серця з дітьми і їхніми батьками, стараюся вселити в них надію на зцілення», - ділиться пані Тамара.

Серце медицини: історії фахівців Волині, які щодня стоять на варті дитячого здоров’я
Тамара Мацьків, старша медична сестра-анестезистка відділення дитячої анестезіології та реанімації

Роман Качмар, медичний брат відділення ортопедо-травматології обласної дитячої лікарні. Працює 3 роки.

«Загалом рішення вступити в Ківерцівський медколедж було досить спонтанним, але навчання сподобалося і я загорівся роботою в медицині. Зараз я навчаюся на медичному факультеті Волинського національного університету ім. Лесі Українки та працюю медбратом. Мої обов’язки у відділенні дитячої ортопедо-травматології — це догляд за пацієнтами, оформлення історій хвороб та листків призначень, температурних листків, робота в маніпуляційній (переважно роблю ін’єкції), перев’язки та гіпсування. Дуже часто батьки плутають мене з лікарем, адже медичний брат — досі рідкість, тож спрацьовують стереотипи», - розповідає медбрат. 

Серце медицини: історії фахівців Волині, які щодня стоять на варті дитячого здоров’я
Роман Качмар, медичний брат відділення ортопедо-травматології

Світлана Кондратюк, старша медична сестра відділення інтенсивної терапії новонароджених із неонатальною бригадою, 29 років досвіду.

«У 1996 році я закінчила медучилище і розпочала роботу в неонатальному центрі. В реанімації я вже 19 років і майже 10 із них — старша медична сестра. Медицина — це покликання, нею я живу і вболіваю за кожну нашу дитинку. Особливість роботи з новонародженими полягає в тому, що все дуже маленьке: вени тоненькі ніби ниточки, але їх необхідно знайти і поставити катетер. З дорослою людиною можна поговорити, запитати про больові відчуття. Натомість в роботі з немовлятами ми розуміємо їх за мімікою, найменшими рухами. Щоб працювати з малятами, треба вчитись їх відчувати», - каже Світлана Кондратюк.

Серце медицини: історії фахівців Волині, які щодня стоять на варті дитячого здоров’я
Світлана Кондратюк, старша медична сестра відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених із виїзною неонатальною бригадою невідкладної допомоги

Тетяна Пужик, маніпуляційна медсестра відділення педіатрії, третій рік у професії.

«В дитинстві я хотіла бути як моя тітка — медсестрою, тож вступила до коледжу і закінчила його в 2021 році. Вже рік я працюю в дитячій лікарні маніпуляційною медсестрою педіатричного відділення. Роботи багато, багато спілкування з дітьми — це мені подобається. Зранку у нас відбувається забір крові для аналізів, потім розводимо антибіотики і вводимо діткам в катетери, підключаємо крапельниці, вимірюємо рівень цукру, робимо ін’єкції, кардіограми і різні діагностичні тести, асистуємо лікарям, які роблять пункції дітям. Працюю в дитячій лікарні, бо люблю дітей і радію, коли вдається допомогти їм швидко одужати».- каже Тетяна Пужик.

Серце медицини: історії фахівців Волині, які щодня стоять на варті дитячого здоров’я
Тетяна Пужик, медсестра відділення педіатрії

Читайте також:

Можливо зацікавить