«Шахеди» на Волині: військовий експерт розповів про нові маршрути окупантів

«Шахеди» на Волині: військовий експерт розповів про нові маршрути окупантів

У ніч на вівторок, 21 листопада, росіяни застосовували дрони типу «шахед» у кількості 10 одиниць, 9 з яких були знищені. Частина з них долетіла й до Волині.

Український військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів, що наліт здійснювався кількома групами, які просочилися вглиб України. Дрони змогли долетіти практично до кордону з Польщею. 

За його словами, 4-а група дронів фіксувалася в районі Троянівки, Старих Кошарів на Волині.

«Цей наліт змушує поставити як мінімум двома питаннями. Перше - чи був польський напрямок проявом демонстративної загрози для Польщі і як далеко вони долетіли б.  Друге – загальна протяжність маршруту Shahed-131/136 перевищила 1300 км. 1 300 км у повітряному просторі України, а загальна тривалість повітряної загрози – понад 6 годин», - каже експерт.

Росіяни якимось чином прокладають останнім часом найбезпечніші маршрути для своїх Shahed-131/136. За результатами цього нальоту вони були знищені, але знову ж таки, 6 годин погрози та понад 1 300 намотаних кілометрів. Їхні нові маршрути працюють на підвищення виживання дронів-камікадзе, як за часом, так і по відстані.

«Можливо, навіть сьогоднішній наліт це була перевірка дієздатності одного з таких маршрутів. Все це вкотре вказує, що Україні не тільки потрібно більше класичних засобів ППО і важливе формування наземних мобільних груп перехоплення, а й стає одним із пріоритетів отримання легкої авіаційної техніки для повітряних перехоплень дронів-камікадзе», - додає Олександр Коваленко.

Читайте також:

Можливо зацікавить