«Скид впав за пів метра»: як волинський офіцер Роман Вареник пройшов війну та повернувся до громади

Капітан поліції Роман Вареник - один із поліцейських офіцерів громад на Волині, який не лише щоденно забезпечує безпеку мешканців своєї громади, а й захищав Україну на фронті.
Про «шерифа» Старовижівської територіальної громади, який приєднався до служби поліцейських офіцерів громад у жовтні 2021 року, розповіли на Facebook-сторінці Поліцейських офіцерів громад у Волинській області з нагоди річниці створення цієї служби.
Свою кар’єру Роман розпочав у 2011 році на посаді помічника дільничного інспектора міліції, після цього працював оперуповноваженим, а у 2020 році продовжив службу вже на посаді старшого дільничного офіцера поліції.
У 2021 році Роман Вареник вирішив пройти конкурс на посаду поліцейського офіцера громади, бо прагнув зробити свій внесок у безпеку та розвиток громади, де сам проживає із сім’єю.

Минулого року вирішив долучитись до Зведеного батальйону НПУ «Захід». Де вже в складі мінометного розрахунку батальйону, Роман протягом двох місяців виконував з іншими поліцейськими бойові завдання в м. Торецьк, Донецької області.
«Памʼятаю, як під час крайнього виїзду в сам Торецьк, не доїжджаючи до позицій, я керував автомобілем і почув, як летить скид по нашому авто. Я на щастя встиг зупинитися, та скид впав за пів метра від нашого автомобіля, внаслідок чого наше авто було частково пошкоджене. Не втрачаючи часу, крізь дим ми змогли швидко виїхати з небезпечної зони та доїхати до позиції, що і врятувало нам життя».


Як коментує сам Роман — для нього важливо не лише захищати людей, а й будувати з ними довірливі стосунки, бути прикладом для молоді та джерелом підтримки для тих, хто цього потребує.
З його слів, робота поліцейського офіцера громади - це не просто контроль за правопорядком, а щоденна комунікація з мешканцями, розуміння їхніх потреб, проблем та страхів. Саме такий формат роботи, де можна бути ближче до людей і реально впливати на якість їхнього життя, надихає Романа Вареника.
Сьогодні Роман Вареник несе службу на ввіреній йому території й забезпечує безпеку мешканців своєї громади, адже не лише там служить, а й проживає.

Читайте також:
- «Спали під воротами в спортзалі»: історія волинянки, яка стала порятунком для сотень українців у Польщі
- «Моя війна тепер у мені»: історія ветерана, який лікує посттравматичний синдром на Волині
- «Я в Україні, я живий, я тебе кохаю»: зворушлива історія полоненого Вадима Козака з Волині