Сюди приїжджають з усієї області і дорослі і малі: розповіли про страусину ферму на Волині. Відео

Сюди приїжджають з усієї області і дорослі і малі: розповіли про страусину ферму на Волині. Відео

На Волині, посеред дачного масиву села Литовеж розгорнулась пташина ферма. Тут є декоративні кури, павичі, індички, цесарки. Головна незвична диковинка – страуси.

Власник ферми ніколи не мав справи з господарством - працював зварником міськгазу у будівельному управлінні Нововолинська. Більшу частинужиття мав справу з будівництвом. Ідея завести екзотику виникла спонтанно, - йдеться у сюжеті каналу Аверс.

«Ще перед війною у 2020 році дружина захотіла, каже, давай щось зробимо своє, щоб не треба було нікуди їздити, щоб своя пташка була. Інтернет велика сила... Дуже така позитивна пташка», -  каже фермер Ігор Мусій.

Страуси - найбільші птахи на землі, мають вушка. Це єдиний птах, що має сечовий міхур. Зиму вони переносять краще, ніж літо. Фермер привіз їх із Хуста. Каже, маленьким страусятам було тиждень як вилупилися з яєчка, вміщувались в маленьку коробочку. Зараз всім по три роки, їх вага і зріст ще можуть збільшуватись. Кожен має своє ім'я і відгукується на нього. Головний тут красень Бодя.

«До війни планувався тут дитячий контактний зоопарк, мали бути страуси, павліни, ще хотів поні. Ще є в планах поні завести, якогось коника. Почалася війна, пішов теж добровольцем, рік не доглядалося так як треба... Хлопці, які приїжджають військові, по них бачу, що їм це більше підходить. І хочу зробити реабілітаційний центр для військових», - каже волинянин.

Пан Ігор почав перейматися душевним спокоєм військових, тому що сам відчув потребу реабілітації. Чоловік має другу групу інвалідності, перенісбезліч операцій і стверджує, що після спілкування із цими велетнями нібито сили відновлюються. Коли дивишся на страусів, здається, що любов та обійми їм також потрібні.

Сюди приїжджають з усієї Волині і дорослі і малі. В Нововолинському районі це вже популярне місце.

Добре птахи контактують з дітьми, малеча навіть може сідати на них верхи. Дітлахи, що приїхали, - в захваті.

Одне яйце страуса містить приблизно три десятки курячих яєць. На виручені кошти власник купує зерно. Поки таке страусине господарство - суцільні збитки. Допомагають сусіди по дачному масиву - підгодовують і травичкою, і овочами, що перестигли. Найсмачніший смаколик длястраусів - кропива. Отже, якщо бажаєте завітати, то не з пустими руками.

Читайте також:

Можливо зацікавить