Тривоги не було: чому учні луцького ліцею сиділи в укритті
В укритті одного з луцьких ліцеїв показали виставу «Два скетчі про війну». В ігровій формі учням розповіли про діяльність захисників України, їхні потреби та роботу волонтерів. Такі заходи в укриттях шкіл Луцької громади проводитимуть впродовж навчального року.
У понеділок, 2 жовтня, в укритті одного з луцьких ліцеїв зібралося чимало учнів. Проте приводом для такого зібрання була не повітряна тривога, як це відбувається зазвичай, а перегляд вистави «Два скетчі про війну». Організували захід ГО «Жива лялька» за сприяння міської влади та благодійників.
В основі вистави - твір харківської письменниці та головної режисерки Полтавського театру ляльок Юліти Ран. Юлія Тараненко (справжнє ім'я авторки п'єси) створила «Два скетчі про війну» за місяць після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
В ігровій, гумористичній формі маленьких глядачів знайомили з діяльністю захисників України, їхніми потребами та роботою волонтерів. Голова ГО «Жива лялька» Юлія Тузова розповіла журналістам ВСН про мету заходу.
«Ми перетворюємо тривожне місце - укриття - в імпровізований театральний майданчик, місце гри та залучаємо дітей до дійства. Таким чином демонструємо: навіть такі тривожні місця ми можемо перетворити на щось круте, в цьому також є наша сила, тож ворогу ніколи не вдасться нас здолати. Ми маємо дуже потужну зброю: нашу фантазію, наш гумор, який об’єднує», – зауважила Юлія Тузова.
Незабаром, 11 жовтня, ГО «Жива лялька» святкуватиме першу річницю своєї діяльності. За цей період колектив організації провів десятки творчих заходів, зокрема для підтримки ВПО та успішної інтеграції їх у Луцьку громаду.
«Ми організовуємо творчі зустрічі з переселенцями, проводимо заходи для дітей з інвалідністю та дітей захисників України».
Виставу планують показувати в укриттях шкіл Луцької громади впродовж навчального року.
Читайте також:
- «Дорослі люди, а граються! Так можна?», - як живе театр ляльок у Луцьку. Інтерв'ю з Вадимом Хаїнським
- У Луцьку загоювали рани золотими нитками: поезією та музикою. Як відбувався арт-променад
- Глядачі у шоці: актори розповіли вражаючу історію села під Луцьком