Наприкінці січня посійте ранню капусту на розсаду: поради агротехніків
У січні багато городників уже починають готуватися до нового сезону. У другий місяць зими агротехніки радять посіяти ранню капусту на розсаду.
Білокачанну капусту всіх термінів дозрівання краще вирощувати із розсади. Середню і пізню капусту можна сіяти в розсадниках відкритого ґрунту, а от ранню — в домашніх умовах на підвіконні. Посів можна проводити наприкінці січня — на початку лютого, а розсаду висаджувати з початку березня, радять агротехніки, - пишуть на сайті Господа.com.ua.
Розсаду вирощують як із пікіровкою, так і без неї. Не можна загущувати посіви, тому що це призводить до витягування підсім’ядольного коліна і сприяє ураженню рослин чорною ніжкою. У випадку з пікіровкою насіння сіють у невисокі контейнери на глибину близько 1 см з відстанню 2 см між ним. При способі вирощування без пікіровки насіння сіють у ящики на глибину не менше 5 см з відстанню 5 см між ним. При цьому для продовження термінів збирання врожаю ранньої капусти насіння можна сіяти з інтервалом 3 дні протягом 15 днів.
До появи сходів (4-5 днів) посіви витримують при температурі +20+25 градусів. Після проростання капусту на тиждень поміщають у прохолодне місце з температурою +6+10 градусів. Згодом сіянці вирощують при температурі повітря +12+18 градусів. Період початкового росту розсади припадає на лютий-березень, а в цей час світловий день короткий і багато похмурих днів. Ящики з розсадою слід ставити на південне, сонячне підвіконня. У будь-якому випадку її треба додатково підсвічувати так, щоб загальна тривалість світлового дня становила 12-14 годин. Пікірують сіянці, коли у них сформується 2-3 справжні листки.
При вирощуванні розсади не можна захоплюватися зрошенням. Надмірне зволоження землі викликає захворювання чорною ніжкою. Перед висадкою в ґрунт поливати сіянці небажано, адже дещо прив’ялі рослини менше ламаються від необережних дотиків. Але відразу після посадки їх необхідно щедро полити теплою водою.
Читайте також:
- Що посадити на розсаду в січні: найкращі рослини для підвіконня
- Фіалки не цвітуть: чим підживити вазон