«Уламок ракети потрапив у голову»: нейрохірург з Луцька розповів як врятували хлопчика з Бахмута
У львівському Національному реабілітаційному центрі «Незламні» врятували 12-річного хлопчика з Бахмута, який отримав інфаркт мозку через удар російською ракетою. Нейрохірург Михайло Ловга, який раніше працював у Волинській обласній дитячій лікарні, розповів, як відбувалось лікування.
Про це розповідає Українська правда, посилаючись на Перше медичне об'єднання Львова.
Сім’я Баєвих займалася господарськими справами, коли почався обстріл. Голова родини отримав смертельно поранення, а його сина Михайла відкинуло у дім ударною хвилею.
До місцевої лікарні хлопчика доправили у критичному стані: десятки уламків на обличчі та шиї, пошкоджена сонна артерія та інфаркт головного мозку.
З Бахмута пораненого відправили до Дніпра, там медики відновили кровопостачання мозку та стабілізувати стан дитини. Далі – евакуаційний потяг до Львова.
У Національному реабілітаційному центрі «Незламні» за життя Михайла боролася команда центру дитячої нейрохірургії.
Утім, стан хлопчика був все ще тяжкий. Через ушкодження сонної артерії дитина не могла не тільки ходити, а навіть ковтати та говорити. Комп’ютерна томографія показувала, що у мозку поруч із життєво важливими магістральними судинами пацієнта залишаються ще два уламки.
За словами завідувача відділення нейрохірурга Михайла Ловги, чіпати уламки надто небезпечно. Це могло призвести до пошкодження магістральної судини, сильної кровотечі і летального випадку.
Тож хлопчика лікували медикаментозно, з ним працювали фізичний терапевт та логопед. За кілька тижнів Михайло почав говорити, рухати ногами та навіть робить перші самостійні кроки. Паралельно відбувався ще один етап лікування – загоєння осколкових поранень та опіків, дитині зробили кілька операцій.
Через три місяці Михайло, з молодшим братом, який також отримав опіки, і бабусею поїхали до Дніпра, де вони будуть жити. Хлопчик вийшов з лікарні на своїх ногах.
«Завдяки злагодженій командній роботі наших професіоналів дитина повертається до повноцінного життя. І хоч у його голові назавжди лишаться два уламки, лікарі певні: нашкодити дитині ті не зможуть», – кажуть у Першому медичному об’єднанні Львова.