В амбулаторію у селі на Волині три роки не можуть знайти сімейного лікаря

У Троянівській амбулаторії на Волині вже третій рік не можуть знайти постійного сімейного лікаря. Через це місцеві жителі змушені чекати виїзних бригад лікарів з Маневицького центру первинної медико-санітарної допомоги, які приїжджають один раз на тиждень, щоб надати необхідну медичну допомогу.
Про це Суспільному розповіла завідувачка Маневицької амбулаторії, сімейна лікарка Віта Морозюк.
Троянівську амбулаторію збудували за гроші Світового банку у 2021 році. У новому приміщенні працюють дві медичні сестри і працівниця реєстратури, але лікаря немає.
Що про відсутність лікаря кажуть місцеві жителі
Місцева жителька Юлія, щоб отримати консультацію лікаря, чекала приїзду медиків з Маневичів. На прийом привела однорічну доньку Злату. Дитині зробили щеплення.
"Добре, коли можна прийти до когось. Буває, як заслабнеш, а немає сімейного. Але добре, що хоча б медсестра є.", — каже жінка.

Зі слів місцевої жительки Ольги, попередній лікар, який працював у селі, перейшов працювати в іншу амбулаторію.
"Три роки у нас немає сімейного лікаря. Добре, що Маневицькі організували виїзди і можна здати на місці аналізи крові, сечі", — ділиться місцева жителька.

Виїзна бригада обслуговує жителів сіл Черськ, Бережниця, Станція Троянівка і самої Троянівки. Це орієнтовно дві тисячі людей.
Які умови пропонують сімейному лікарю
У будівлі амбулаторії є житлове приміщення для медиків, а також ванна, душова кабіна, дві кімнати і спільна кухня. Нині тут живе разом із чоловіком медична сестра Яна Романюк.

Житлом можуть забезпечити і сімейного лікаря, якщо приїде працювати у село, розповіла завідувачка Маневицької амбулаторії.
"Тут вся апаратура, комп’ютери є, Тільки немає лікаря, — говорить Віта Мороз. — Будемо їздити і оглядати людей, поки не буде тут постійно сімейного лікаря".
Що про проблему кажуть посадовці
За коментарем через відсутність сімейного лікаря у Троянівській амбулаторії суспільне звернулося до начальника обласного управління охорони здоров'я Юрія Легкодуха. З його слів, потреба у сімейних лікарях на Волині є не лише на Маневиччині.
"Зараз кожен керівник закладу повинен вакантну посаду, яка потрібна, виставляти на вебпорталі. Потреба у сімейних лікарях є, не зважаючи на те, що у нас постійно є інтерни. Ми пропагуємо, що створені хороші умови, що є перспектива розвитку лікаря в закладах", — сказав посадовець.
Юрій Легкодух також зазначив, що обласне управління охорони здоров'я допомагає із працевлаштуванням лікарям, які переїздять на Волинь з прифронтових територій.
Читайте також:
- Все життя присвятили медицині: пара лікарів з Волині відзначають 54 роки подружнього життя
- У селі на Волині відкрили нову амбулаторію