В Україні економлять навіть воду у річках, щоб пройти складну зиму

В Україні економлять навіть воду у річках, щоб пройти складну зиму

Українців чекає складна зима через ймовірне повторення російських атак на критичну інфраструктуру. Відтак, енергетики економлять навіть воду у річках, щоб гідроелектростанції спрацювали її взимку.

Про це сказав голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, пише «УНІАН»

Крім того, Україна наразі економить всі основні енергоресурси, щоб використати їх взимку. Зокрема, газ та вугілля.

Наразі економити ресурси не складно, оскільки паралельно ідуть активні ремонти енергоблоків на теплових та гідроелектростанціях, тож вони і так небагато працюють.

 Проте для того, щоб українці зараз не сиділи без світла, поки електростанції готуються до зими, наша держава активно нарощує імпорт електроенергії з європейських країн, особливо у пікові години споживання ввечері.

Наприклад, за даними «Укренерго», сьогодні, 11 серпня здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини та Молдови у ранкові та вечірні години максимального споживання потужністю до 650 МВт. Це дорівнює потужності декількох теплових енергоблоків.

«Коштом імпорту українські гідроелектростанції можуть економити воду, накопичувати її, щоб восени і взимку підключити цей резерв. Також ми економимо вугілля та газ. Краще, щоб ці енергоресурси в нас залишились для зимового використання», - сказав Герус.

Депутат також вважає, що у нас цього року може бути складна зима. Є висока ймовірність, що взимку атаки на українську енергосистему будуть продовжуватись.

Проте енергетики до цього готуються: ремонтують обладнання, накопичують запас міцності і енергоресурси. Також буде нарощуватись імпорт електричної енергії.

Читайте також:

Можливо зацікавить