Статус «обмежено придатних» скасовано: волинський адвокат пояснив, що робити з 1 червня

Статус «обмежено придатних» скасовано: волинський адвокат пояснив, що робити з 1 червня

В Україні скасували статус «обмежено придатний до військової служби». Зокрема, Закон про забезпечення прав військових на соціальний захист передбачає, що призовникам з таким статусом потрібно буде пройти перекомісію з 1 червня.

У коментарі журналістам ВСН волинський юрист, адвокат Тарас Манькут дав роз’яснення скільки триватиме процедура перекомісії і який статус може отримати людина.

«4 травня набув чинності Закон № 3621-IX від 21.03.2024 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який, серед іншого, скасовує статус «обмежено придатний» та передбачає, що громадяни, визнані раніше обмежено придатними, мають пройти повторний медичний огляд протягом 9 місяців з дня набрання чинності цим Законом з метою визначення придатності до військової служби.

На виконання цього закону наказом Міністерства оборони України від 27.04.2024  № 262 затверджено відповідні зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України.

Як випливає з вищевказаних нормативно-правових актів, з 4 травня військово-лікарські комісії можуть видавати рішення лише про придатність чи непридатність до військової служби. Громадяни зі статусом «обмежено придатний» мають протягом 9 місяців повторно пройти ВЛК», - розповів адвокат Тарас Манькут.

У призовників зі статусом «обмежено придатний» є час для проходження перекомісії до 4 лютого 2025 року.

Читайте також:

 

Можливо зацікавить