Війна триває цілодобово: як луцькі волонтери збирали кошти на теплі речі для бійців
Онлайн-марафон «Зігрій захисників», організований волонтерським штабом «Ангар», для збору коштів на необхідні для зимового періоду речі українським захисникам, завершився. Трансляція тривала цілу добу: з 12.00 7 жовтня до 12.00 8 жовтня.
У неформальній розмові з кількома десятками гостей із різних сфер волонтерам «Ангару» вдалося зібрати 232 031 гривень. Крім того, щогодини обирали переможця, який отримає худі, які були створені спеціально для марафону.
У коментарі виданню ВСН маркетологиня та волонтерка «Ангару» Ірина Новосад, яка була однією із творців такої ідеї, розповіла, що побачила схожу ініціативу у блогерів на ютубі.
«Є багато людей, які дивляться ютуб, але так щоб він був з Луцька - такого немає. А у нас зараз війна, але кількість донатів постійно падає: і люди стомилися, і коштів стільки немає, скільки було на початку, і дуже багато людей могли розчаруватися й зневіритися. Тобто причин є багато, чому донатів стає менше, але потреб у військових не зменшується», - ділиться з нами Ірина під час марафону.
- Скільки ж можна їм на берці збирати? - багато кажуть нам.
- Камон, гайз, а у вас одна пара взуття? - відповідаю.
Вона розповідає, що дуже часто хлопці виходять з екстримальних умов, рятуючи своє життя з-під обстрілів, внаслідок чого багато речей згорають.
«Коли ти будеш обирати: твоє життя чи берці, звичайно, обереш життя. Відповідно, воно все втрачається. Часто, все, що ми передаємо, може за якийсь період бути знищеним, а може бути так, що до кінця війни прослужить і вже служить 8 місяців», - говорить волонтерка.
Дівчина зазначає, що оскільки вони є представниками творчих професій, креативних індустрій: актори, фотографи, відеографи, словом, люди, які постійно щось вигадують, то думали, як можна залучити аудиторію, як привернути увагу.
«Проводити його на кілька годин, ми зрозуміли, що не варто, бо вже робили всі, тому вирішили поставити такий челендж собі і зробити його 24-годинним. Таким чином хотіли показати, що війна триває цілодобово, вона ж не зупиняється на ніч, коли ми лягаємо спати. Хтось в конкретних місцях на фронті тримає позицію, часом дуже тяжко», - підкреслює мету марафону Ірина Новосад.
За словами волонтерки, місія цього марафону полягала у тому, щоб зібрати кошти для наших захисників, системно поговорити про те, що відбувається з волонтерством і життям регіону під час війни і перезарядитися волонтерським штабом, щоб також отримати новий заряд енергії і бадьорості.
Вона розповіла, що у штабі домовилися, що цей день поділиться на ефірні години: організаційною частиною займалася Руслана Порицька, яка створювала сценарій, Павло Порицький робив всю айдентику марафону, залучивши каліграфа Кирила Ткачова й ілюстраторку Анастасію Гайдаєнко, що зробила рисунок на худі.
«Під час війна так склалося, я помітила, що стерлися кордони. З початком війни ми зрозуміли, що насправді ми всі дуже однакові перед ракетою. В усіх одна біль і біда, тому домовлятися складно не було. Треба зауважити, що і Елла Яцута зі своїм фестивалем «Фронтера» привозила сюди десятки письменників і поетів, з якими вона особисто знайома. І театр «Гармидер» не вчора виник.
У кожного з нас зі штабу є певні свої соціальні зв'язки. У Олі (Валянік, - авт.), яка з 2014 займається волонтерством, їх теж дуже багато. Я не можу сказати, що складно було домовлятися, скоріше, складність тут для «Solovey Production», яких теж хочу похвалити», - ділиться з нами про організацію онлайн-марафону Ірина.
Метою марафону було зібрати 616 800 гривень, тобто по 10 за кожного ліквідованого окупанта на ранок 7 жовтня.
«Ми розуміли, що може статися таке, що ми не назбираємо цю заявлену суму, але, по-перше, ми привернули увагу до теми «Зігрій захисників», важливо, щоб всі це зрозуміли; по-друге, в межах численних дописах чи стрімах складно пояснити увесь спектр проблем; по-третє, грунтовної розмовипро те, що відбувається з волонтерством на Волині, не було ні в нас, ні в інших волонтерських штабів», - додає волонтерка «Ангару» Ірина Новосад.
Попри те, що бажану суму за добу зібрати не вдалося, волонтери зазначили, що рахунок, на який донатили під час марафону, залишиться активним - https://linktr.ee/angarukraine . Тобто ті, скинув кошти на термобілизну, буржуйки, теплі речі захисникам, можуть це зробити і по закінченню онлайн-марафону.
РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОНАТІВ:
PayPal: [email protected]
Криптогаманці: TRANSFER in BTC 1GLdhQ64ZNnhY9T8Jhgxi6BmR4beSnuBDi
TRANSFER in ETH 0xe20FeDFFF47655668F394409d57ec20b2eDd4F48
4149 6293 1709 2898 IBAN UA903052990000026207662581086 Olha Valianik (ПРИВАТБАНК)
Призначення платежу: благодійна допомога для ЗСУ
для переказів з МОНОБАНКУ 5375 4141 0849 3775 Призначення платежу: благодійна допомога для ЗСУ
БО ВОЛИНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «СПІВДРУЖНІСТЬ-ВОЛИНЬ» ЄДРПОУ 34310153 АТ КБ «ПРИВАТБАНК» No UA093052990000026007030802348 Україна, 43016, Волинська область, Луцьк, вул. Лесі Українки, 24A Призначення платежу: благодійна допомога.
До того ж, у коментарі Ірина Новосад зазначила, що вони вдячні всіх інформаційним партнерам, з допомогою, зокрема яких, вдається збирати донати для наших захисників.
Фото і текст: Ольга ЮСКОВЕЦЬ