Волинянина зловили на підробці документів, а він подав апеляцію: що відомо
У Волинському апеляційному суді розглядатимуть апеляційні скарги обвинуваченого Олега Нора та прокурора Луцької окружної прокуратури Назара Василюка на вирок судді Рожищенського районного суду Інни Гармай.
Справу призначили до судового розгляду на 11:00 17 грудня. Про це повідомляє Район.Рожище.
9 вересня у Рожищенському районному суді трьом обвинуваченим Роману Романюку, Олегу Нору та Василю Котюку за продаж підроблених посвідчень тракториста-машиніста і відмивання грошей присудили умовні терміни.
Згідно з матеріалами справи, з липня 2022 року директор Любомльського районного спортивно-технічного клубу Василь Котюк разом з Романом Романюком і рожищанином Олегом Нором налагодили виготовлення підроблених посвідчень тракториста-машиніста.
Як стверджує слідство, обвинувачені відправляли замовникам підроблені документи поштою. За такі послуги вони правили по 4000-4500 гривень. Як йдеться у матеріалах справи, потім обвинувачені «відмивали» незаконні гроші – перерахували понад 65 тисяч гривень на рахунок, відкритий в «Ощадбанку», та зняли готівку.
Суддя Інна Гармай визнала чоловіків винними за частиною 3 статті 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, вчинене повторно або за попередньою змовою групи осіб) й призначила двом обвинуваченим по року іспитового терміну, а третьому – два роки.
Крім того, усі мали заплатити по 8126 гривень за залучення експертів.
Попри те, що у суді Роман Романюк, Олег Нор і Василь Котюк свою вину визнали, судовий процес продовжується шляхом подання апеляції.
Нагадаємо, влітку 2023 року волинські поліцейські припинили діяльність злочинної групи, що виготовляла фіктивні документи та реалізовувала їх по всій країні. Йшлося про те, що організував промисел 60-річний житель міста Рожище.
За силової підтримки спецпризначенців управління КОРД та РПОП за місцем проживання та перебування фігурантів провели 16 санкціонованих обшуків.
Правоохоронці серед іншого вилучили понад 100 тисяч доларів та 40 тисяч євро.
Досудове розслідування розпочинали за частиною 3 статті 190 (Шахрайство), частиною 2 статті 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України), частиною 3 статті 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів) Кримінального кодексу України.
Читайте також:
- Прикривався безробітною дружиною: як на Волині покарали чоловіка, який хотів втекти за кордон
- Придбав «права» в Інтернеті: на Волині затримали водія-порушника
- Через «Ягодин» українець намагався в'їхати в країну з підробленим румунським паспортом