Встигни до 25 липня, тоді й буде солодким, як мед: чим підживити буряк для гарного врожаю

Встигни до 25 липня, тоді й буде солодким, як мед: чим підживити буряк для гарного врожаю

 Майже будь-який городник впевнений, що у вирощуванні буряка немає нічого складного. Однак хоча буряк вважається невибагливою рослиною, але для отримання хорошого врожаю тут потрібно знати і дотримуватися деяких правил. Інакше солодким і смачним домашнім буряком легковажний господар пригостити свою сім'ю не зможе. 

Про це пишуть Добрі новини. 

Найкращим вибором для липневої підживки стане суперфосфат. Це добриво містить фосфор, який відповідає за накопичення цукрів у коренеплодах. На кожен квадратний метр грядки треба просто розсипати приблизно 50 грамів суперфосфату, легенько загортаючи його у верхній шар ґрунту біля рослин. Важливо робити це після дощу або поливу, щоб добриво краще розчинилося.

Це літо дуже багате на дощі, і це наче й добре, але ж буряк може почати відставати у рості. У такому випадку допоможе легке азотне підживлення. Для цього чайну ложку сечовини треба розвести у пʼяти літрах води і щедро обробити цим розчином грядки. Але тут важливо не перестаратися з азотом, бо його надлишок може призвести до того, що вся сила піде в бадилля, а це вже марна справа.

Найкращим часом для підживлення вважається похмура погода або ж вечірні години дня. Якщо підживлюєте розчинами під корінь, спочатку трохи полийте землю звичайною водою, щоб усі поживні речовини потрапили до рослини.

Якщо ви не бажаєте купувати жодних добрив, то можна скористатися й народними методами. Деякі городники просто беруть золу (чисту, без домішок сміття) і розсипають між грядками. Зазвичай вистачає половини склянки на погонний метр. Зола має в складі багато мікроелементів, тому можна використовувати її без вагань.

А от гноєм підживлювати грядки не варто. Городники помітили, що після внесення цієї органіки буряк починає “віддавати” йодом на смак. Тому краще утримайтеся від того підживлення.

Читайте також: 

Можливо зацікавить