Найкращі дні для посіву та збору врожаю: посівний календар на середину липня 2025

Всередині літа на городі — справжній пік збору овочів. Але навіть тут важливо враховувати місячну фазу. Це допоможе зберегти врожай довше та покращити його смак.
Про це пише УНІАН.
Наші пращури, які займалися сільським господарством, встановили закономірність між самопочуттям рослин і фазою Місяця. Наш супутник дає підказки щодо того, що і коли робити на ділянці. Тому для кращої ефективності праці використовуйте посівний календар, у якому вказані найродючіші дні місяця.
Посівний календар на липень 2025 року
Щоб аграрні роботи пройшли вдало, а рослини показали високу врожайність, дачникам варто враховувати положення супутника. Місячний календар на липень 2025 виглядає так:
- з 1 по 9 і з 25 по 30 число Місяць зростає;
- 10 число - повня;
- з 11 по 23 число Місяць спадає;
- 24 число - молодик.
Від фази супутника залежить, якими саме рослинам варто зайнятися. Наприклад, місяць, що зростає, вважається вдалим для посадки, догляду та збору врожаю видів з надземними плодами, таких як огірки, перець, помідори, капуста, кабачки. У спадний місяць варто зайнятися коренеплодами, до яких належать морква, буряк, картопля, ріпа, цибуля.

Молодик і повня - найнебезпечніші для фермерів фази, в які рослини негативно сприймають будь-який контакт, тому їх краще взагалі не чіпати. У такі періоди можна рихлити ґрунт, винищувати шкідників, прибирати бур'яни.
Найродючіші дні в липні - це 3-6, 14, 18-19, 28-30 число.
Найменш урожайні дати - 2, 9-11, 15-17, 23-26, 31 число.
Решта днів вважаються середньо врожайними, і за великої потреби їх можна використовувати для посівів.
Коли і що посадити в липні
Найвдалішими для посіву різних культур вважаються такі дати:
- овочі у відкритому ґрунті - 1, 4-6, 8, 13-14, 19, 27, 29;
- зелень, прянощі, салати - 1, 3-8, 19-20, 27-31;
- дерева і чагарники - 5-7, 13-15, 18, 21-22, 28;
- квіти - 1, 3-8, 12, 14, 27-29.
Список рослин, що можна садити в липні, немаленький. Протягом усього місяця можна висаджувати швидкорослі культури, такі як кріп, салати, зелень, редис і прянощі. Дозволена посадка квасолі, ранньої капусти і буряка, а з квітів - наперстянки, ромашок, дзвіночків, дельфініуму, мальви.
Що потрібно зробити в липні на городі
Крім посіву культур у середині літа у дачників багато інших турбот. Ось що обов'язково варто зробити в цьому місяці:
- Полив. У різних видів потреба у воді відрізняється, але в середньому ділянку поливають від 2 до 5 разів на тиждень залежно від погоди. Важливий і час, коли краще поливати рослини - це ранок або пізній вечір. Якщо провести процедуру вдень, то рідина відразу висохне і залишить опіки на листках.
- Мульчування. Якщо коло навколо стебла посипати золою, хвойними голками, тирсою або компостом, то це захистить ґрунт від швидкого висихання і наповнить корисними речовинами.
- Оздоровчі обробки. До середини літа з'являється найбільше шкідників і збудників хвороб. Тому в липні потрібно обробити овочі та фрукти інсектецидами, особливо якщо є ознаки хвороби - в'янення, пожовтіння листя, жовті цятки.
- Санітарний догляд. У хворих культур виріжте хворі ділянки і спаліть, щоб не поширювати хворобу. Поранення обробіть садовим варом. Не менш важливо видаляти старі, засохлі та зайві пагони, а також рослини, які перестали плодоносити. У багаторічних квітів потрібно викопати цибулини.
- Підживлення. Для підвищення врожайності внесіть добрива на дачі. Посівний календар на липень радить підживлювати культури на зростаючий Місяць.
- Збір плодів. До середини літа вже дозрівають ранні фрукти і ягоди, а також деякі коренеплоди.
Дотримуйтесь цих порад, і зумієте отримати максимум урожаю.
Читайте також: