Як правильно вручати повістки військовозобов’язаним: пояснення ТЦК

Як правильно вручати повістки військовозобов’язаним: пояснення ТЦК

У рамках загальної мобілізації в Україні тривають спеціальні заходи, зокрема, призов військовозобов'язаних до лав Збройних сил України на військову службу. У ТЦК пояснили порядок вручення повісток.

Про це повідомляє видання ZAXID.NET з посиланням на блог начальниці пресслужби Львівського обласного територіального цента комплектування та соціальної підтримки Марії Левко.

Зазначається, що повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років. Крім того, законодавством не визначено порядку, де вручати повістку. Тож, її можуть вручити особисто в руки: на вулиці, блокпосту, робочому місці, чи за місцем проживання.

Вручати повістку може представник органу місцевого самоврядування, керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний, управителі багатоквартирних будинків. Також повістки можуть вручати безпосередньо посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Для того, щоб вручити повістку, насамперед необхідно встановити особу, якій вона вручається. У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи й в разі запиту надавати їх для перевірки уповноваженій особі. Такими уповноваженими особами є представники Національної поліції України.

Порядок вручення повісток

Повістка має бути вручена особисто. Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків, далі її вручають військовозобов'язаному під підпис.

Вручення повістки не означає, що чоловік одразу на фронт чи принаймні, на навчання. Насамперед повістку вручають для уточнення облікових даних.

Є різні види повісток:

  • Повістка для уточнення даних. Ці повістки вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.
  • Повістка на проходження військово-лікарської комісії. Ця повістка за підписом начальника РТЦК та СП зобов'язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного. Після медкомісії у цій картці буде вказаний висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.
  • Повістка для призову на строкову військову службу. Ця повістка передбачає призов на строкову військову службу. Зараз такі повістки не видають, адже наразі призов на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань НЕ проводиться через загальну мобілізацію.
  • Мобілізаційне розпорядження. Ця повістка вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Як має бути заповнена повістка

Повістка має бути підписана начальником ТЦК. У ній мають бути вказані: прізвище, ім'я та по батькові, рік народження та адреса проживання військовозобов’язаного, вид повістки, дата, час та адреса - куди необхідно з'явитися, уточнення щодо документів, назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім'я та по батькові начальника РТЦК та СП.

Читайте також: 

Можливо зацікавить

Чоловіка засудили до тюремного ув’язнення за ухилення від мобілізації

Чоловік, який зловживає алкоголем, отримав повістку від ТЦК: як йому вдалося майже рік уникати мобілізації

Судовий вирок за поширення даних про працівників ТЦК у Волинській області

Повідомляла про місця перебування працівників ТЦК: як покарали волинянку

Мобілізація в Україні: чи має право на відстрочку чоловік, у дружини якого інвалідність з дитинства

Мобілізація в Україні: чи має право на відстрочку чоловік, у дружини якого інвалідність з дитинства

Ухилянт відмовився від мобілізації та вигадав три причини, щоб не йти до ТЦК

«Беріг свій мозок»: ухилянт відмовився від мобілізації та вигадав три причини, щоб не йти до ТЦК

Коли запрацює відстрочка для студентів

Коли нарешті запрацює відстрочка для студентів у «Резерві»

«Більше так не буду»: волинянка, засуджена за переправлення чоловіків через кордон, оскаржує вирок

«Більше так не буду»: волинянка, засуджена за переправлення чоловіків через кордон, оскаржує вирок

Останній бій прийняв біля Покровська: «на щиті» додому повернувся Герой з Волині Сергій Бубела
відео
фото

Останній бій прийняв біля Покровська: «на щиті» додому повернувся Герой з Волині Сергій Бубела

Діти знатимуть тата лиш по фото: востаннє додому повернувся 32-річний Герой з Волині
відео
фото

Діти знатимуть тата лиш по фото: востаннє додому повернувся 32-річний Герой з Волині

Стало відомо про термінові зміни в мобілізації

Зміни в мобілізації 2025: які нововведення чекають на українців