Як швидко позбутися від білокрилки народними засобами

Як швидко позбутися від білокрилки народними засобами

Білокрилка — дрібна, але дуже небезпечна комаха для городів, теплиць і навіть кімнатних рослин. Вона живиться соками рослин, ослаблює їх, залишає липкий наліт, що сприяє розвитку грибків, і швидко розмножується. Боротьба з білокрилкою може бути складною, особливо якщо вчасно не вжити заходів. Багато городників і квітникарів надають перевагу народним методам, адже вони доступні, безпечні для людей, тварин і довкілля.

Як швидко та ефективно позбутися білокрилки за допомогою перевірених домашніх засобів, - пише Уніан.

Чому важлива боротьба з білокрилкою у відкритому ґрунті - ризики і загрози

Така комаха висмоктує з рослин соки, листя починає жовтіти і скручуватися, саджанець висихає. Крім такої шкоди, білокрилка завдає і іншу - після себе шкідник залишає на листках липкий наліт, який стає прекрасним середовищем для розмноження грибка. Особливо бурхливо комаха розмножується в теплицях - там створені ідеальні для білокрилки умови.

Основна проблема, пов'язана з атакою шкідника, полягає в тому, що на яйця комахи не діють ніякі препарати - знайти "хімію", здатну знищити личинок, практично нереально. Причина - на відкладених яйцях утворюється тонка мембрана, яка захищає потомство комахи від впливу препарату. Саме ця обставина ускладнює процес боротьби, проте не робить його неможливим.

Як позбутися від білокрилки народними засобами - два методи

З огляду на той факт, що купувати хімічні препарати, сподіваючись прогнати білокрилку, безглуздо, краще скористатися натуральними розчинами або народними методами. Для початку можете зробити настої з трав:

  • 20-30 грам кореневищ кульбаби + 40 грам листя залити літром теплої води, 2-3 години настоювати, процідити через марлю і обприскувати рослину 1 раз в 2 тижні;
  • 100 грам часнику подрібнити на тертці, залити 500 мл теплої води, настоювати 5-6 днів, процідити через марлю, потім кожні 5 мл розчину розвести в 1 л води і обробляти рослини 1 раз в тиждень.

Якщо перераховані вище методи не допомогли, рекомендуємо використовувати йод від білокрилки. Вам потрібно змішати 1 ч.л йоду і 2 ч. л соди, додати 40 грам рідкого мила і розвести кашку в 1 літрі теплої води. 

Далі розбавити 10 літрами води, доводячи настій до потрібного обсягу. Сода від білокрилки, поєднана з милом і йодом, готова до застосування відразу після приготування - обприскувати краще кожні 2-3 дні.

Настій часнику

Часник чинить відлякувальну дію на багатьох шкідників, включно з білокрилкою. Для приготування настою подрібніть 100 г часнику та залийте 500 мл теплої води. Дайте настоятися протягом 5-6 днів, після чого процідіть настій. Кожні 5 мл концентрату розведіть літром води. Обробляйте розведеним розчином уражені рослини один раз на тиждень. Часниковий аромат відлякує шкідників і допомагає зменшити їх чисельність.

Настій із кореневищ кульбаби

Кореневища кульбаби мають природні очищальні властивості, які можуть допомогти в боротьбі зі шкідниками. Для приготування розчину вам знадобиться 20-30 г кореневищ кульбаби та 40 г листя. Залийте все літром теплої води та дайте настоятися протягом 2-3 годин. Процідіть настій через марлю або сито, щоб видалити тверді частинки.

Нанесіть домашній засіб на уражені рослини за допомогою обприскувача. Обробляйте їх 1 раз на 2 тижні.

Розчин із соди та йоду

Цим народним методом поділилися у Telegram-каналі "Дача. Сад та город". Приготування такого розчину не займе багато часу, а також всі складники зазвичай є вдома у кожної господині. У великій посудині змішайте 5 літрів води, одну столову ложку харчової соди, столову ложку 3% перекису водню та чайну ложку йоду.

Цим розчином важливо обробляти як верхню, так і нижню частини листків, де часто ховаються шкідники.

Народні методи можуть бути ефективними для боротьби з білокрилкою на невеликих ділянках або при початкових ознаках зараження. Такі речовини чудово допомагають знизити кількість шкідників і підтримати здоров'я рослин без використання агресивних хімічних препаратів.

Читайте також:

Можливо зацікавить