Як змусити грошове дерево цвісти: ефективні лайфгаки  

Як змусити грошове дерево цвісти: ефективні лайфгаки
 

Грошове дерево, яке часто асоціюють з удачею та благополуччям, здивує вас своїм цвітінням, якщо ви створите для нього правильні умови. Відомо, що це кімнатна рослина, яка зазвичай не цвіте в домашніх умовах, але з невеликими зусиллями і терпінням можна побачити це рідкісне, але вражаюче явище.

Які змусити грошове дерево зацвісти, - розповідає ProstoWay.

Ось кілька порад, які допоможуть вам досягти цього.

Виберіть підходяще місце для рослини

Грошове дерево любить яскраве розсіяне світло і не переносить прямих сонячних променів.

Найкраще розмістити його на східному чи західному вікні. У літню пору можна виносити його на балкон або в сад, але поступово привчати до відкритого повітря.

Дотримуйтесь температурного режиму

Грошове дерево добре росте при кімнатній температурі (18-25 градусів) у теплу пору року. У зимовий період йому потрібна прохолода (10-14 градусів), що сприяє формуванню бутонів. Не допускайте перепадів температури та протягів.

Поливайте рослину помірно

Грошове дерево – сукулент, який зберігає воду у своєму листі і не любить перезволоження ґрунту. Поливайте його лише тоді, коли верхній шар землі просохне.

У літній період полив може бути рясним і регулярним (раз на тиждень), у зимовий – рідкісним і мізерним (раз на місяць). Уникайте застою води в піддоні та не обприскуйте листя.

Підгодовуйте рослину

У період активного зростання (з квітня по вересень) грошове дерево потребує харчування. Для цього використовуйте спеціальні добрива для кактусів та сукулентів, розбавляючи їх вдвічі слабше, ніж зазначено на упаковці.

Підживлення проводьте раз на два тижні, чергуючи зі звичайним поливом. Взимку добрива не потрібні.

Проводьте пересадку рослини

Грошове дерево не потребує частої пересадки, так як його коріння не надто сильно зростає. Пересаджуйте його тільки тоді, коли коріння почне вилазити з дренажних отворів горщика.

Для пересадки вибирайте невеликий і стійкий горщик, оскільки рослина має важку крону і може перекинутися.

Використовуйте легкий і пухкий субстрат, що складається з садової землі, піску та перегною в рівних частинах. Пересадку краще проводити навесні, коли рослина входить у фазу активного зростання.

Формуйте крону рослини

Грошове дерево має товстий і прямий стовбур, який згодом дерев’яніє. Його гілки та листя ростуть вгору і в сторони, утворюючи округлу крону.

Щоб надати рослині красиву форму і сприяти її цвітінню, потрібно періодично обрізати її верхівку та бічні пагони. Це стимулює розвиток додаткових бічних гілок та бутонів.

Обрізання можна проводити у будь-яку пору року, але найкраще робити це навесні чи влітку. При обрізанні використовуйте гострий та продезінфікований ніж чи секатор та робіть чисті зрізи. Обрізані частини рослин можна використовувати для розмноження.

Чекайте на цвітіння рослини

Грошове дерево цвіте дуже рідко і лише за певних умов. Щоб побачити його квіти, потрібно створити йому стресову ситуацію, яка буде імітувати природні умови в яких він зростав.

Для цього потрібно забезпечити йому холодну зимівлю (10-14 градусів) при яскравому освітленні та мінімальному поливі (раз на місяць). Також потрібно зменшити підживлення та перестати обрізати рослину.

За такого догляду грошове дерево може сформувати бутони на кінцях своїх гілок. Цвітіння зазвичай відбувається взимку чи на початку весни. Квітки тримаються кілька тижнів, а потім опадають.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам виростити здорове та красиве грошове дерево, яке порадує вас своїм цвітінням.

Читайте також: 

Можливо зацікавить