Більшість батьків підтримують очну форму навчання, - Луцький міський голова
![Більшість батьків підтримують очну форму навчання, - Луцький міський голова](https://vsn.ua/storage/news/Q2lWirN1DffeDPISMXwywz5zTMkOPtUrnwMxV5Nn.png)
Більшість батьків з Луцької міської територіальної громади виступили за навчання у форматі офлайн, тобто відвідування уроків їхніми дітьми безпосереднього у навчальних закладах. Однак школи самі будуть обирати форму навчання, виходячи з рішення органу, до якого входитимуть батьки, школярі та вчителі. Учнів тих шкіл, в яких відсутнє укриття, шкільний автобус буде возити до найближчого навчального закладу, який має це укриття.
Про це повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук, - пишуть Волинські новини.
Більшість батьків хочуть, щоб їхні діти відвідували школи
«Ми провели детальне опитування. Батьки заповнювали Google-форму, щоб ми зрозуміли, скільки їх за офлайн-навчання, онлайн-навчання та скільки батьків будуть переводити дітей на сімейну форму навчання. В опитуванні взяла участь абсолютна більшість батьків – 23 тисячі 546 осіб – при тому, що загальна кількість дітей, які навчаються в школах, становить 32 тисячі», – наголосив Ігор Поліщук.
За офлайн та змішану форму навчання проголосувало 59,03% батьків. Змішана форма передбачає черговість навчання офлайн і онлайн.
![Більшість батьків підтримують очну форму навчання, - Луцький міський голова](https://vsn.ua/storage/image-icons/rdf23TpGnmGTQhS2fIi13qXoUPE06Z32x8rZj6s4.png)
Відзначимо, що 37,29% батьків висловилося за онлайн-навчання, натомість 2,1% визначилися, що будуть переводити своїх дітей на індивідуальну форму навчання, тобто екстернат. Лише 1,53% обрали сімейне навчання, тобто самостійне засвоєння матеріалу.«На жаль, у нас є школи, які мають недостатньо великі укриття. Наприклад, укриття на 300 учнів не зможуть вмістити півтори тисячі дітей, які навчаються в школі, навіть за умови позмінного навчання. Тому з такими школами ми будемо індивідуально пропрацьовувати їхню форму навчання. Скажімо, певна кількість класів навчається два тижні офлайн, потім переходить на онлайн-навчання, таким чином ці класи мінятимуться. Також будемо радитися з батьками тих дітей, яких не можуть залишити самих, – це перші-четверті класи. Вони будуть навчатися офлайн, а старші класи – онлайн або також за змішаною формою», – розповів міський голова.
«Екстернат переважно обирали люди, які виїхали за кордон і найближчим часом не планують повертатися. Очевидно, що їхні діти здобувають освіту в школах тих країн, у яких вони сьогодні перебувають, але водночас вони не хочуть втрачати освіту, яку здобувають в Україні, тому будуть навчатися на формі екстернату», – пояснив Ігор Поліщук.
Щодо сімейної форми навчання, то батьки разом з дітьми самостійно опановуватимуть матеріал, однак місто опрацьовує варіант, коли діти зможуть бути присутніми на уроках онлайн.
«Сьогодні і для тих, хто навчатиметься онлайн, і для тих, хто буде навчатися в формі екстернату, і в сімейній формі, ми пропрацьовуємо варіант онлайн-трансляції уроку з тими дітьми, які будуть відвідувати школу офлайн. Тобто це посилить вивчення шкільного матеріалу, адже діти зможуть слухати та бачити ці уроки. Будемо намагатися реалізувати цю можливість в якомога більшій кількості класів та шкіл», – пообіцяв міський голова.
Як відбуватиметься визначення форми навчання у школах
Як повідомив міський голова, у кожній школі громади є відповідний орган, який на третину складається з вчителів, на третину – з батьків, на третину – з учнів. Саме він визначатиме форму навчання у тій чи тій школі.
«Шляхом голосування з урахуванням всіх нюансів щодо укриття буде визначатися форма роботи тої чи тої школи – чи онлайн, чи офлайн, чи змішана форма. Тому наступного тижня ми зможемо конкретно сказати, як будуть навчатися школи, виходячи з результатів голосування та результатів роботи комісії, яка здійснювала перевірку всіх укриттів на предмет можливості їх бути укриттями, і тієї кількості людей, яку вони зможуть прийняти. Будемо враховувати інтереси усіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів, батьків», – наголосив Ігор Поліщук.
![Більшість батьків підтримують очну форму навчання, - Луцький міський голова](https://vsn.ua/storage/image-icons/KmFgFwMEJ9zT3anXahsQz3qs2B0zwxTv1cXj304V.jpg)
Він також відзначив, що п’ять з 38 шкіл у громаді не мають укриття, тому учнів цих закладів будуть довозити шкільними автобусами до найближчої школи, яка має укриття.
Стосовно першокласників, то їхню точну кількість наразі неможливо визначити, адже чимало батьків, які подали заявки, нині виїхали за кордон.«Наприклад, якщо це прилуцька школа, яка не має укриття ні в самому приміщені, ні десь поряд, то її учнів ми будемо довозити в школу №11, яка є найближчою. Це стосується тих дітей, які виявлять бажання проходити навчання офлайн», – зауважив Ігор Поліщук.
«Ближче до 1 вересня ми зможемо сказати точну цифру, скільки дітей піде в перший клас. У нас є певна кількість заявок, але триває робота щодо остаточного уточнення. Адже батьки могли подати заявку, в цей час виїхати за кордон, а заявка залишилася. Фактично дитина не буде відвідувати школу. Однозначно кількість дітей, які підуть у перший клас, буде меншою порівняно з минулим роком, оскільки чимало жителів нашої громади разом з дітьми, на жаль, виїхали за кордон. Тому остаточну цифру зможемо сказати після початку навчання, за фактом відвідування. В минулі роки було по три тисячі заяв на перший клас, орієнтовно 2800 дітей ішло на навчання, бо батьки десь змінювали рішення чи, можливо, переїжджали. Цього року ситуація може кардинально відрізнятися», – відзначив міський голова.
У дитячі садки подали 4,5 тисячі заяв – це наполовину менше, ніж торік.
«На сьогодні ми орієнтовно маємо 4500 заяв на перебування дітей у дитячих садочках. До повномасштабної війни дошкільні заклади у нас відвідувало близько десяти тисяч малюків. Тобто орієнтовно половина діток буде відвідувати садки. На сьогодні чергові садочки відвідує близько 800 вихованців», – розповів міський голова.
Він також повідомив, що орієнтовно 1100 поданих заявок – це діти переселенців.