Червоніє листя герані: як врятувати кімнатну рослину

Почервоніло листя в герані

Почервоніння листя у герані може бути ознакою різних проблем у догляді, і це вимагає швидкого реагування для порятунку рослини.

Про це пише «ІНФО-Ukraine».

Хоча герань і невибаглива рослина, початківці часто стикаються з багатьма проблемами в її вирощуванні. Подібна ситуація виникає через недостатній досвід, коли помилково рослина поміщається в умови, згубні для неї:

  • вплив низьких температур;
  • ураження бактеріальними або грибковими захворюваннями;
  • брак мікроелементів;
  • надлишок добрив;
  • інтенсивне сонячне освітлення.

Небезпечно для герані і перезволоження ґрунту, згодом на кореневій системі утворюється гниль. Захворювання небезпечне тим, що його відразу виявити неможливо. На кущі тільки з часом з’являються видимі ознаки. Як правило, першими сигналізують про проблему нижні листки, на яких червоний пігмент проявляється у вигляді червоно-помаранчевих і червоно-коричневих смуг.

Потім гниль вражає стовбур, порушується стан цілого куща, який на запущеній стадії практично не можна врятувати. Саме тому рекомендується постійно оглядати герань і при підозрі на кореневу гниль відразу ж починати реанімацію рослини.

Як врятувати герань з почервонілим листям

Коли ви встановили причину почервоніння поверхні листя, потрібно розпочинати реанімацію рослини.

Землю потрібно перевірити на вологість. Встановити її ступінь нескладно: якщо полив проводився давно, а поверхня ще сира, значить, у наявності надлишок вологи. Стебел потрібно перевіряти на предмет появи інфекції. За її наявності потрібно зрізати верхівку. Якщо зріз є зеленим, то верхня частина здорова, якщо коричневим - допомогти культурі не вийде.

Коли проблема знайдена, герань необхідно пересадити в покупний грунт і провести його знезараження. Припустимо просто проколювати ґрунтування в духовці або прогріти її окропом. Можна використовувати сучасні антибактеріальні препарати, такі як «Гліокладин», «Фітоспорин-М», «Планріз», «Алірін-Б», «Гамаїр» та ін.

Один з перевірених рецептів: в 1 склянці води потрібно розвести по 1 таблетці «Гамаїра» і «Аліріна-Б», після чого перелити в 10-літровий посуд, далі провести полив землі. При пересадці пошкоджені корінці рослини видаляють так само як і суцвіття. У центр горщика поміщають вермікуліт, саму культуру, додають землі і ущільнюють. Герань на пару днів залишають у затіненому місці без поливу. Через день листя обробляють препаратом «Циркон». Через 2 тижні радять підгодувати культуру розчином «Кемирі».

Як не допустити почервоніння

Щоб при вирощуванні герані не зіткнутися з проблемами, краще проводити профілактику.

Рекомендовано вибирати для посадки квітки горщик відповідного розміру - не дуже великий і не дуже тісний. У період зростання така красуня потребує щорічних пересадок. Взимку рослині необхідно забезпечити комфортне перебування в періоді спокою. Влітку і навесні потрібно проводити прищипки та обрізки. Також важливо контролювати баланс поживних речовин в ґрунті і при необхідності вносити підживлення.

У період цвітіння забезпечити рослині здоровий вигляд і стан допоможуть підживлення з високим вмістом фосфору і калію. Частота внесення становить раз на тиждень.

Влітку горщик краще винести на балкон або вулицю - це допоможе провести профілактику появи грибкових інфекцій.

Пересадка герані

Для здорової герані необхідно провести пересадку з урахуванням декількох рекомендацій:

  • Субстрат можна використовувати покупний або приготовлений самостійно в таких пропорціях: 8 частин дернової землі, 2 частини перегну і 1 частина піску;
  • Обов'язково знезаражити ґрунт, прожаривши його в духовці при температурі 100 градусів Цельсія, пропаривши над киплячою водою протягом 30 хвилин. Можна використовувати  спеціальні препарати («Фітоспорин», «Екстрасол», «Планріз»), приготувавши з них розчин за схемою на упаковці;
  • Горщик краще використовувати того ж розміру або на 2-3 см більше у випадку, якщо земляний ком оплетений корінням повністю.

Сама пересадка проводиться в кілька етапів:

  • Герань виймається з горщика, її коріння уважно оглядається.
  • Всі пошкоджені і підозрілі кореневі відростки потрібно видалити гострим ножем або ножицями, попередньо продезінфікувавши їх леза.
  • Землю з боків необхідно частково прибрати.
  • Якщо на кущі є суцвіття або нерозкриті бутони, їх обов'язково слід зняти.
  • На дно горщика помістити 3 см дренажу (керамзит, цегляна крихта, дрібний щебінь або пінопласт).
  • Потім на дренаж засипається підготовлений ґрунт, зверху - невелика кількість вермікуліту.
  • Обережно помістити кореневу систему герані в горщик, всі порожнечі засипати субстратом, злегка ущільнюючи його біля стовбура.

Після пересадки протягом декількох днів кущ не потрібно поливати, замість цього його краще перенести в затемнене місце без прямого доступу сонячних променів. По закінченню тижня рекомендується провести обробку листяної маси препаратом «Циркон», який допоможе герані краще адаптуватися до нових умов і пережити стрес. Через 14 днів доцільно удобрити ґрунт складом «Кемира Люкс», а потім повністю виключити підживлення на кілька місяців.

Читайте також:

Можливо зацікавить