Чи буде плодоносити авокадо, вирощене з кісточки, та коли чекати перші плоди

Авокадо — тропічне дерево з родини лаврових, яке походить із Центральної Америки. Його плоди з маслянистим м’якушем стали невід’ємною частиною раціону прихильників здорового харчування.
Про те, за яких умов авокадо дає плоди, та скільки років чекати урожай, пишуть Вікна.
Чи буде плодоносити авокадо, вирощене з кісточки
Кісточка цієї культури швидко проростає, особливо якщо трохи її надрізати й помістити у воду на зубочистках. Це стало справжнім домашнім експериментом для багатьох поціновувачів кімнатних рослин. Зелені паростки легко проростають у воді чи ґрунті, тож часто перетворюються на кімнатну екзотику.
Хоча паросток легко виростити, перетворити його на деревце з плодами — вже справжній виклик. Але виникає закономірне питання: чи зможе така рослина колись дати справжні плоди?
Коротка відповідь — так, але не завжди. Ця культура, вирощена з кісточки, може давати плоди, але на це потрібно 5-10 років, і шанс на врожай невеликий.
Не факт, що плоди будуть смачні. Авокадо, вирощене з кісточки, не є клоном материнської рослини, тому смак, розмір і навіть наявність плодів можуть сильно відрізнятись. Буває, що дерево так і не починає плодоносити або дає дуже дрібні чи неїстівні авокадо.
Що зробити, щоб авокадо плодоносило
Умови мають бути тропічні або максимально наближені. Рослина любить тепло, вологість і багато світла. У кімнатних умовах авокадо часто вирощують як декоративну рослину — зелену, гарну, але без плодів.
Для плодоношення потрібне запилення. Ця рослина має складну квіткову систему, тому часто потрібно два дерева різних типів цвітіння (тип A і тип B), щоб запилення було ефективним. У природі це забезпечують бджоли, а в кімнатних умовах — іноді доводиться допомагати вручну. Якщо дерево вже зацвіло, як вихід — брати ватний спонж і проводити по квіточках.
Альтернатива — щеплення. Щоб пришвидшити плодоношення й отримати якісні плоди, часто роблять щеплення від дорослого плодоносного дерева.
Читайте також:
- Що не можна садити після картоплі — помилка, яка може знищити ваш урожай
- Альтернатива печінковому торту: рецепт рулету від луцької фудблогерки
- Матимете гарний врожай уже за кілька днів: як правильно сіяти кріп, щоб він швидко зійшов