Чим побілити дерева напередодні Великодня, щоб не змив дощ

Навесні садівники починають білити дерева. Єдиної думки щодо користі цієї процедури немає. Хтось каже, що ця процедура марна і давно не використовується в більшості країн світу. Інші садівники переконані, що побілка захищає дерева від сонячних опіків, комах-шкідників і перепаду температур.
Багато років найпопулярнішим засобом було гашене вапно. Ним обробляли не тільки дерева, але також стелі та стіни будинків.
Сьогодні можна приготувати інші розчини для обробки стовбурів або купити готові на будь-який смак, розповідає УНІАН.
Що можна додати в побілку для дерев - різні варіанти
Часто садівники використовують м'який крейдяний розчин для побілки молодих дерев. Однак він швидко змивається водою, тому краще розглянути більш довговічні склади.
Побілка на основі глини надійно захищатиме дерева і не дасть шкідникам або збудникам інфекцій проникати в тріщини в корі. Її в'яжучі властивості дозволяють суміші добре зафіксуватися на дереві.
Можна розвести у 8 літрах води 2,5 кілограма крейди та 400 грамів глини в порошку. Використовувати суміш треба того ж дня.
Крім того, у побілку можна додати фунгіцид - це допоможе протистояти грибковим захворюванням. Цей варіант варто використовувати для профілактики, а якщо дерево раніше вже хворіло, то в новому сезоні це і зовсім обов'язково.
Ще одним варіантом є карбонова кислота - вона прекрасно захистить кору ваших дерев від навали гризунів.
Що додати в побілку, щоб вона не змивалася
Хоча попередні варіанти дуже корисні й добре виконують своє призначення, важливо мати у своєму арсеналі більш довгостроковий рецепт.
Для цього можна посилити цю суміш клеєм або подрібненим милом. Це дасть змогу побілці довго триматися на корі й не змиватися навіть у сильні дощі.
Щоб її зробити, змішайте:
- гашене вапно - 2 л;
- воду - 7 л;
- казеїновий клей - 100 г;
- мідний купорос (розведений) - 250 г.
Цим розчином потрібно кілька разів обробити дерево.
Більш екологічним варіантом є молоко і сироватка. Їх зазвичай використовують для боротьби з патогенною мікрофлорою, але речовини в їхньому складі допомагають побілці добре прилипати і триматися.
Що б ви не обрали додати в побілку для дерев, не забудьте скористатися захисними рукавичками та маскою.
Читайте також:
- Квітневі заморозки не страшні: як захистити сад і зберегти врожай фруктів
- Як зберегти абрикос під час цвітіння від заморозків
- Що варто посіяти і посадити у квітні: повний перелік овочів, квітів та дерев