Ефект, як з чарівної казки: як пофарбувати яйця у стилі драконячої луски

Ефект, як з чарівної казки: як пофарбувати яйця у стилі драконячої луски

Унікальна техніка фарбування яєць у стилі «драконячої луски» набирає популярності перед Великоднем. Вона поєднує давній спосіб з цибулинням і креативний підхід із папером та чаєм каркаде — результат виглядає чарівно й без жодної краплі хімії.

Методом такого фарбування поділилися на сторінці vd.necrasova, але сама техніка базується на старовинному способі фарбування за допомогою цибулиння — з креативним лайфгаком, пише ТСН.

Що потрібно для фарбування

  • цибулиння червоної та жовтої цибулі — що більше, то краще
  • білий папір
  • яйця (бажано білі, щоб колір був яскравішим)
  • марля
  • кухонна сіль — 1 ст. л.
  • чай каркаде (гібіскус)
  • миска з водою

Що робити

Наріжте цибулиння дрібними шматочками. Для кращого ефекту можна змішати різні відтінки лушпиння — червоне, коричневе, жовте. Білий папір порвіть на тонкі смужки, а потім — на маленькі шматочки. Він створює додатковий текстурний шар і цікаві візерунки.

У мисці добре перемішайте шматочки паперу та цибулиння руками — так, щоб папір трохи ввібрав природні фарбувальні пігменти. Занурте сире яйце у воду — шкаралупа має бути вологою, це допоможе лушпинню краще прилипнути.

Вологе яйце щедро обваляйте в підготовленій суміші цибулиння з папером, притискаючи, щоб усі елементи щільно прилягли. Обгорніть кожне яйце у шматок марлі чи тонкої тканини та зав’яжіть ниткою, щоб лушпиння не відходило під час варіння.

До каструлі насипте трішки каркаде — він додасть фону фіолетового або червоного відтінку. Викладіть загорнуті яйця, залийте водою, додайте ложку солі. Доведіть до кипіння, варіть 2–3 хв, потім вимкніть вогонь і залиште остигати просто у фарбувальній рідині.

Коли яйця повністю охолонуть, обережно зніміть марлю та промийте під водою, щоб видалити залишки лушпиння і паперу.

Ефект, як з чарівної казки

На шкаралупі залишаться розмиті мереживні плями та кольорові візерунки, які нагадують луску фантастичного дракона. Колір може варіюватися — від бурштиново-русявого до вугільно-фіолетового залежно від кількості лушпиння, тривалості фарбування і інтенсивності заварювання каркаде.

Поради

  • Білі яйця дають яскравіший результат, ніж коричневі.
  • Що довше яйце перебуває у барвнику, то насиченішим буде колір.
  • Якщо ви хочете, щоб яйця блищали, після повного висихання натріть їх краплею рослинної олії.

На відміну від штучних барвників, у цьому методі використовуються природні компоненти, безпечні для дітей та алергіків. А сам процес — захопливий і медитативний, особливо якщо залучити до нього всю родину.

Читайте також:

Можливо зацікавить