Грошове дерево здивує цвітінням: найефективніше підживлення для рослини

Грошове дерево - підживлення

Грошове дерево (товстянка, товстолист яйцеподібний, красула) - кімнатна рослина, яка символізує матеріальний достаток. Завдяки своїй невибагливості, вона часто стає улюбленицею багатьох господинь. Проте, навіть за ретельного догляду, далеко не всі бачили її цвітіння.

Однією з причин відсутності цвітіння може бути брак необхідних поживних речовин або нерегулярне підживлення. Навіть якщо листя рослини виглядає здоровим, грошове дерево може потребувати додаткових мікро- чи макроелементів для стимуляції процесу цвітіння, пише Еспресо. Захід.

Як правильно поливати рослину?

Важливе питання, що допомагає рослині правильно ростити та розвиватись – це звичайний полив. Надмірне зволоження ґрунту може викликати грибкові захворювання або спричинити гниття коренів. Якщо листя грошового дерева починає жовтіти, ставати млявим чи м’яким на дотик, це сигнал про можливі проблеми з корінням.

У теплу пору року красулу слід поливати не частіше ніж двічі на тиждень, однак важливо перевіряти рівень вологості землі. Він має просохнути приблизно на 3-4 см вглиб. Для цього можна скористатися вимірювачем вологості або зробити це звичайною дерев'яною шпажкою. Просто занурте її в ґрунт і витягніть — якщо вона волога або на ній залишились грудочки землі, полив варто відкласти. У зимовий період зволоження ґрунту проводять вдвічі рідше.

Грошове дерево: догляд та добрива

Товстянка відноситься до сукулентів, її яйцеподібні округлі листочки дещо ззовні нагадують монети, що і стало причиною її назви. Для того, щоб грошове дерево було здоровим, міцним і могло цвісти, його необхідно удобрювати калієм, який сприяє загальному зміцненню рослини. Зі свого боку фосфор надає енергію товстянці, підтримує розвиток кореневої системи та сприяє утворенню нових пагонів.

Азот також відіграє важливу роль у життєдіяльності всіх зелених рослин, однак слід пам'ятати, що надмірна кількість такого добрива може негативно вплинути на стан товстянки.

Зазвичай рослина може порадувати своїх господарів гарним цвітінням через 5-10 років після того, як її висадили. Красула відмінно переносить як тепло, так і прохолоду. Вона може комфортно почуватися в затінку, але віддає перевагу достатньому освітленню. Найкращою температурою для росту грошового дерева є +22...+28°C влітку та навесні, а в зимовий період +9...+15°C. Варто уникати розміщення рослини біля батареї, кондиціонера або будь-яких обігрівальних приладів.

Чим підживити товстянку для гарного цвітіння?

Щоб стимулювати цвітіння грошового дерева, кожної осені його рекомендують підживлювати сумішшю корисних речовин. Гарне комплексне підживлення складається з меленої яєчної шкаралупи, деревної золи та цукру.

Яєчна шкарлупа насичена чистим кальцієм, який необхідний для її зміцнення. Деревна зола багата на мінерали – кальцій, фосфор, калій, а також азот, що покращують загальний стан рослини. Цукор або глюкоза – є джерелом енергії для активного росту пагонів, а також пришвидшує процес цвітіння, надаючи рослині додатковий імпульс до розвитку.

Тож, щоб приготувати комплексне підживлення, візьміть:

  • мелену яєчну шкаралупу – 1 ст. л.
  • деревну золу – 1 ст. л.
  • цукор – 1 ч. л.

Яєчну шкаралупу бажано спочатку ретельно промити, потім просушити та подрібнити за допомогою кавомолки до стану дрібного пилу. Потім ретельно змішайте деревну золу, шкаралупу та цукор, присипте цим добривом землю у вазоні. Для кращого ефекту ґрунт із підживленням можна злегка розпушити. Далі варто полити рослину так, аби вся поверхня землі стала вологою.

Підживлення — один із ключових елементів догляду за грошовим деревом, що допомагає рослині не тільки добре рости, але й цвісти. Завдяки такому підживленню з простих інгредієнтів ви зможете забезпечити красулу необхідними корисними речовинами без зайвого клопоту. 

Читайте також:

Можливо зацікавить