Коли день весняного рівнодення 2024 року: чого категорично не можна робити на Сонцеворот

Коли день весняного рівнодення 2024 року

Уже цієї середи, 20 березня, о 5:07 за київський часом в Україні настане день весняного рівнодення у 2024 році. Світловий день із цього моменту почне збільшуватися, а ніч - зменшуватися.

Щороку в березні настає час, коли день дорівнює ночі, і до нас приходить астрономічна весна. Якого числа день весняного рівнодення буде у 2024 році, про його традиції, прикмети та особливі ритуали - пише УНІАН

Коли настає день весняного рівнодення у 2024 році

Весняне рівнодення не має фіксованої дати (через різницю між календарним і астрономічним роком) і щороку може зсуватися на кілька годин. Але у високосний рік відбувається коригування, і рівнодення повертається на вихідну позицію. Залежно від року воно може бути 19, 20 або 21 березня.

У 2024 році день весняного рівнодення настає 20 березня, у середу, о 05:07 за київським часом (03:07 за UTC). Сонце зійде точно на сході і зайде точно на заході, рівно 12 годин воно перебуватиме над горизонтом і 12 годин - під горизонтом. Також, починаючи з дня весняного рівнодення, зміняться пори року за півкулями: у Південній настане астрономічна осінь, а в Північній - астрономічна весна, яка триватиме до дня літнього сонцестояння. Світловий день із цього моменту почне збільшуватися, а ніч - зменшуватися.

Весняне рівнодення - традиції

День весняного рівнодення в народі називають Сонцеворот. Вважалося, що з цього часу починаються оновлення в природі: тане сніг, набухають бруньки, птахи повертаються з півдня, гримить перший весняний грім. Тому традиційно цього дня пекли булочки або печиво у формі птахів-жайворонків.

"Пташками" пригощали дітей, ті вибігали на вулицю і "запускали" їх у небо: якщо виходило підкинути "пташку" і зловити - це добрий знак. Також у булочки перед випічкою ховали різні дрібниці - ягідку, нитку, цибулину. За тим, що кому попадеться, визначали його подальшу долю. Дівчата в день весняного рівнодення співали пісні-веснянки, а чоловіки розпалювали багаття - через них стрибали самі і водили худобу, щоб не хворіти.

Що потрібно робити в день весняного рівнодення

Поради на день весняного рівнодення беруть свій початок із давніх часів. Отже, цього дня потрібно:

  • зробити в будинку прибирання, викинути мотлох;
  • принести вербу, що розпустилася, і "вимісти" нею з дому все старе й негативне;
  • легенько відшмагати вербою хвору людину - щоб одужала і здорову - щоб не хворіла;
  • залишити в оселі кілька гілочок верби - щоб захистити її та домочадців від нечистої сили, а також від прикрощів і печалі;
  • помиритися з тим, із ким були у сварці;
  • закоханим потрібно обов'язково побачитися в цей день і побути разом, щоб почуття довго не згасали.

Також цього дня потрібно загадувати бажання, бажання на кохання матимуть особливу силу.

Що не можна робити в день весняного рівнодення

Є й певні заборони для цього дня. Не можна:

  • злитися і сваритися;
  • залишати бруд і безлад у домі;
  • відкладати гроші на чорний день;
  • садити вербу - можна накликати великі неприємності.

Також цього дня не радять лягати спати надто пізно, інакше бід не минути.

Читайте також: 

Можливо зацікавить