Коли садити цибулю на зиму в 2024 році: за місячним календарем та городніми прикметами
Багато городників восени планують висаджувати цибулю під зиму. Радимо скористатися місячним посівним календарем, щоб знати у які дні найкраще висаджувати цибулю.
На місці чого краще садити цибулю, як і коли це робити, щоб отримати ранній і багатий урожай, що кажуть городні прикмети і місячний календар, - розповідає Уніан.
Коли садити цибулю і часник на зиму у 2024 році
Під час посадки цибулі, як і інших городніх культур, не слід прив'язуватися до календаря - потрібно дивитися на погоду й орієнтуватися на клімат. Але в цьому є одне важливе правило: посадити цибулю потрібно так, щоб до промерзання ґрунту вона встигла вкоренитися, але не почала рости - інакше загине. Це ж правило стосується й озимого часнику.
Цибулі та часнику, щоб укорінитися, потрібно приблизно 2-3 тижні.
Як зрозуміти, коли садити цибулю? Слідкуйте за температурою: якщо кілька днів тримається в районі 5-7°C - можна садити.
Багато городників також у цій справі орієнтуються на місячний календар.
Коли садити цибулю на зиму в Україні за місячним календарем у 2024 році
Згідно з місячним календарем 2024 року посадка цибулі в жовтні та листопаді найбільш сприятлива в такі дні:
- жовтень - 5, 6, 7, 10, 11, а також 27, 28, 29 число;
- листопад - 2, 3, 6, 7, 8, 15, 24, 25, 29, 30, 31.
За місячним календарем цибулю і часник радять садити в дні, коли Місяць перебуває в певних знаках Землі та Води - Тельці, Діві та Скорпіоні.
Як посадити цибулю на зиму
Вибір місця для посадки зимової цибулі непринциповий, якщо посадити в теплиці - виросте раніше. На городі, щоб отримати більш ранній урожай, можна вкрити грядку спандбондом після того, як зійде сніг.
Садять цибулю на грядках після помідорів, огірків, гороху, квасолі, буряка, салатів і будь-яких зернових. Після картоплі, люцерни та червоної конюшини - не радять, цибулини можуть вразити шкідники нематоди.
Цибулю після цибулі теж можна посадити, але тільки один раз - на третій рік вона не дасть урожаю.
Цибулю-сіянку перед посадкою відсортуйте - хворі, гнилі, сухі та пошкоджені цибулини садити не потрібно. Для посадки найкраще підходять цибулинки діаметром 1-3 см, більші за 3 см також краще не садити - вони дадуть ранню і пишну зелень замість великої цибулини.
Можна також знезаразити посівний матеріал: занурте цибулинки на півгодини в розчин мідного купоросу (30 г купоросу на 10 л води), а потім просушіть протягом 24 годин.
На яку глибину садити цибулю-сіянку під зиму
Цибулю садять так:
- вибирають грядку, якщо потрібно, вносять у неї добрива - чим пухкіший і родючіший ґрунт, тим кращим буде врожай;можна перед посадкою посипати ґрунт невеликою кількістю деревної золи - по 10 г на 1 кв.м.;
- роблять грядки на відстані одна від одної 20 см, а між самими цибулинками відступають на 5-7 см.
- сіянку садять на глибину 5 см - глибше не варто, тому що цибулини будуть довго проростати, але і на самій поверхні садити теж не потрібно, тому що цибулю може вимити з ґрунту або ж вона вимерзне.
Після посадки цибулю потрібно акуратно засипати ґрунтом, але не поливати. Коли вдарять заморозки, грядку можна замульчувати сухим листям (тільки здоровим), ялиновим гіллям, якщо зима сніжна - можна не вкривати.
Читайте також:
- Ідеальний маринад для будь-яких грибів: рецепт від карпатського грибника
- Грибний ажіотаж: жителям Волині вдалося зібрати до 500 білих за день