Медичний скандал на Волині: як місцеві відстоюють лікарню

Мешканці Голоб занепокоєні перспективою залишитися без амбулаторії: на сесії Колодяжненської сільської ради ухвалили рішення про створення нового Центру первинної медико-санітарної допомоги. За задумом, він має обслуговувати не лише Колодяжне, а й Голобську та Велицьку громади.
Проте у Голобах така ініціатива викликала обурення й питання: чому їхня громада, маючи власну «первинку» з лікарями, має приєднуватися до іншої, - пишуть Волинські новини з посиланням на сюжет каналу Аверс.
«Жителі Голоб запанікували. Як так, маючи свою первинку, своїх лікарів на шість ставок, вісім декларантів, ми маємо підʼєднуватися до Колодяжного? Чому не ми створюємо цей центр? Жителі Голоб зустрілися біля лікарні, попередньо запросили його (голову громади, – ВН) на зустріч. Чіткої відповіді на запитання він не дав», – розповідає місцева жителька, депутатка Ковельської районної ради Валентина Баланкевич.
За її словами, ніхто про кардинальні зміни людям не говорив. Мовляв, голова громади погодився на такі умови та поставив мешканців і місцевих лікарів перед фактом.
На позачерговій сесії очільник Голобської громади Сергій Гарбарук пояснив, чим зумовлені такі зміни: «До певного періоду часу вторинна медицина, а це ковельська лікарня, і первинна медицина, тобто сімейні лікарі, амбулаторія, фінансувалися через МТМО. Ті кошти від НСЗУ, які заробляли лікарі, заключивши декларації з мешканцями, ішли в бухгалтерію Ковельського МТМО. І Ковельське МТМО фінансувало лікарню та амбулаторію. Згідно з новими вимогами законодавства, це фінансування далі не передбачається. Має бути окремо фінансування лікарні й окремо – фінансування амбулаторії. Які варіанти? Створення свого комунального підприємства або заключення договору про співпрацю з іншою громадою, яка вже створила таке підприємство».
Як зауважує Валентина Баланкевич, депутати громади це рішення не підтримали вже двічі. Пропонували альтернативу. «Хай нас забирає Ковель. Ми з директором співпрацювали при Ковельському МТМО й надалі хочемо співпрацювати, а не починати з нуля. Там уже все організовано, там уже все є», – говорить вона.
Як зазначає очільник громади Сергій Гарбарук, щодо цього питання неодноразово спілкувався з місцевими лікарями і нібито останні хочуть співпрацювати з Колодяжним.
«Ми почали спілкуватися з Ковельською міськрадою, оскільки міськрада створила ковельське комунальне підприємство, і з Колодяжненською сільрадою, яка теж створила своє комунальне підприємство. Під час спілкування ми запропонували нашим лікарям, нашій селищній раді приєднатися до комунального підприємства Колодяжненської сільради. Лікарі на це зголосилися, тому це питання було винесено на сесію, хоч хтось із депутатів чомусь піддав це сумніву. Сьогодні в процесі спілкування лікарі підтвердили, що вони бажали би працювати з Колодяжним», – коментує Сергій Гарбарук.
Крапку в цьому питанні поставлять на черговій сесії Колодяжненської сільської ради, бо ж у Голобах низка депутатів таку ініціативу зрештою підтримала. Де буде новостворений центр первинки, дізнаємося незабаром.
Читайте також:
- У справі побиття сестри полеглого Героя на Волині судитимуть її саму
- Скандал у Луцьку: прокуратура вимагає у забудовника повернути квартири, обіцяні військовим
- Головну освітянку Любомля звинуватили у тиску на дружину військового, яка працює у садочку: що каже посадовиця