«Мусимо пам'ятати»: понад сотня лучан пройшли колоною з прапором України. Фото
Понад сотня лучан долучилася до заходів з нагоди відзначення дня Соборності України. Спершу у Луцьку відбулося покладання квітів до пам'ятного стенду «Герої Небесної сотні - загинули за Єдність України», а після вітального слова та виконання композицій Луцьким прикордонним оркестром, учасники дійства пройшли з прапорами України колоною за маршрутом: Театральний майдан - вулиця Лесі Українки - площа Злуки.
У понеділок, 22 січня, на Театральному майдані Луцька - велелюдно. Люди різного віку та професій прийшли відзначити 105-ту річницю Дня Соборності України та долучитися до традиційної національно-патріотичної акції «Ланцюг Єднання».
Нагадаємо, «Ланцюг Єднання» - це символічна акція, яку проводять на згадку про оголошення 22 січня 1919 року на Софійському майдані в місті Києві Акту Злуки про об'єднання УНР і ЗУНР у єдину Соборну Україну.
Лучанка Тетяна розповіла журналістам ВСН, що долучається до «Ланцюга Єднання» не вперше:
«Цьогоріч ми прийшли з подругами, минулого року я з чоловіком і дітьми була, зараз він воює. Мусимо пам'ятати, мусимо відзначати, тільки так маємо шанс на світле майбутнє».
Пенсіонер Володимир прийшов на захід з колишнім колегою, каже: такий «Ланцюг» - це спосіб показати, що Україна - неподільна та єдина:
«Наша Україна - єдина і цілісна. Дорогою ціною дається нам незалежність, роками, століттями нас намагалися знищити, але не на тих напали».
Прапор України завдовжки 200 метрів несли всі охочі, дорогою викували гасла «Україна - понад усе» та співали патріотичні пісні.
Довідково: щорічно 22 січня в Україні відзначається День Соборності. Цього дня більш ніж 100 років тому було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Традиційно у цей день в Україні створюється "живий ланцюг", який символізує єдність та волю українського народу до свободи став. Перша така акція була організована патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту злуки.
Читайте також:
- Стрітення 2024: нова дата важливого свята та що категорично заборонено робити
- Великдень-2024: чи вплине перехід на новоюліанський календар на дату святкування
- Свято трьох святих: коли цьогоріч святкують та що не можна робити у цей день