Навесні чи влітку: коли краще садити квасолю

Квасоля — невибаглива у догляді, однак навіть вона потребує правильного підходу. Щоб отримати щедрий і смачний урожай, варто врахувати кілька важливих нюансів.
NV підготував покрокову інструкцію про те, як і коли садити квасолю для рясних врожаїв.
Як вибрати правильне місце для посадки квасолі
Вибір правильного місця для посадки квасолі має вирішальне значення для її здорового росту та врожаю. Квасоля потребує сонця, тому треба переконатися, що вибране місце не затінене деревами чи будівлями. Ідеальним місцем буде ділянка з гарною циркуляцією повітря, що допоможе запобігти грибковим захворюванням.
Оскільки квасоля найкраще росте в легкому та добре дренованому ґрунті, варто забезпечити відповідну якість субстрату. Можна покращити його, додавши до нього компост або гній, що забезпечить рослині необхідними поживними речовинами. Важкі та глинисті ґрунти часто призводять до проблем з дренажем, що може сприяти гниттю коренів.
Уникайте посадки квасолі на ділянках, де раніше вирощували інші бобові культури, щоб запобігти накопиченню хвороб і шкідників. У рамках сівозміни гарною ідеєю буде вибрати місце, де раніше росли коренеплоди або листові овочі.
Коли садити квасолю у 2025 році
Правильний час можна легко визначити, коли температура ґрунту перевищує 10 °C і мине загроза заморозків. Для більшості місць в Україні ідеальний період — кінець травня або початок червня.
Щоб точніше визначити найоптимальніший час для посіву квасолі, варто стежити за прогнозом погоди та звертати увагу на такі ознаки:
- Постійна нічна температура вище 5 °C.
- Схованки теплих і сонячних днів без опадів.
- Тривалий період без прогнозованих заморозків.
- Це не тільки дозволить квасолі правильно розвиватися, але й захистить рослини від хвороб та шкідників.
Як підготувати ґрунт перед посадкою квасолі
Першим кроком у підготовці ґрунту до посадки квасолі є ретельне прополювання ділянки. Це означає, що рослинам не доведеться конкурувати за поживні речовини. Якщо ґрунт занадто ущільнений, можливо, варто його розпушити, щоб коріння квасолі могло легше розвиватися.
Підготовка ґрунту також вимагає відповідного удобрення. Квасоля потребує поживних речовин, які можна отримати з компосту або добре переробленого гною. Також варто звернути увагу на pH ґрунту та, якщо він занадто кислий, внести вапнування.
Останній крок — забезпечити відповідні умови для посіву квасолі. Ґрунт має бути трохи вологим, але не мокрим, щоб насіння могло швидко прорости. Найкраще — замочити насіння перед посадкою у воді.
Читайте також:
- На смак як пластик, водянисті, дають пустоцвіти: які сорти помідорів не варто садити
- Отримаєте щедрий врожай: як виростити картоплю без прополювання та підгортання
- Врожай поб'є всі рекорди: де потрібно садити баклажани