Переселенець із Маріуполя відкрив власну справу в Луцьку
Антон Налча - маріупольчанин, якому двічі довелося тікати від війни та почитати усе з нуля. Історія цього чоловіка як приклад незламності та сили українського народу. Перша війна прийшла на його поріг у 2014, коли росіяни вторглися на Донбас. Тоді він жив і працював у Донецьку.
Як тільки справи налагодилися, довелося їхати. Адже жити під російськими прапорами ніхто не хотів, - йдеться у сюжеті 12 каналу.
Через три роки, каже чоловік, переконався у тому, що ухвалив правильне рішення. Пригадує, як повіз ліки знайомому у Донецьк, бо там їх не було.
Маріуполь відтоді навпаки розквітнув. Новенька набережна, парки та сквери, дороги, нові можливості. Втім на тих, хто лишився в окупованому Донецьку, успіх сусіднього українського міста ніяк не вплинув. Вплинула на таку позицію і російська пропаганда, яка активно розпалювала ворожнечу між мешканцями Донбасу та іншими українцями. Попри труднощі у Маріуполі Антон вже вдруге почав все з нуля - за 9 років він відкрив мережу кав’ярень у місті. У Маріуполі, каже чоловік, жили мирно, але з усвідомленням того, що війна поруч, за 30 кілометрів. Тож звуки вибухів для мешканців були буденністю.«Таке враження, що вони там зупинилися. Йшли і зупинилися. А в Маріуполі ми йшли вперед, розвивалися. Місто розвивалося, ставало краще і краще. А вони з плакатами «Ленін завжди живий», - пригадує чоловік.
Саме тому 24 лютого не одразу усвідомили, що почалася повномасштабна війна. Зрозумівши, вирішили їхати до Запоріжжя.
Рідні Антона вчасно евакуювалися у село, де значно спокійніше. Антон із родиною поїхали до Києва. 9 місяців Антон із другом займалися волонтерством, об’їздили чимало звільнених від росіян населених пунктів та роздали людям тисячі наборів гуманітарної допомоги. Тепер у Луцьку він уже втретє починає все спочатку. Разом із колегою вони розвивають новий напрямок - прокат електросамокатів. Луцьк обрали через безпеку та чистоту.
«Місто дуже красиве, гарне. Дуже прибрано. Дуже вражений. Чисте, зручне місто», - зазначив Антон.
Якщо із роботою усе вдасться, Антон перевезе сюди сім’ю та будуватиме життя тут. Чи повернеться у Маріуполь ще не знає, але в тому, що місто буде вільним - переконаний.
Читайте також:
- Скандал на Волині: переселенка та її старенька матір бояться, що їх видворять із села
- «Відмовили в оренді житла, дізнавшись, що я переселенка з Донеччини»: історія лікарки, яка переїхала у Луцьк
- Переселенка з Херсона відкрила в Луцьку аптеку та планує створити мережу на Волині
- «Свою кішку не врятувала, рятую інших тварин»: історія переселенки з Сєвєродонецька, яка живе на Волині