Раніше відсудив у держави понад 800 тисяч гривень: на Волині ексчиновник вимагає нової виплати. Відео

Раніше відсудив у держави понад 800 тисяч гривень: на Волині ексчиновник вимагає нової виплати. Відео

Колишній посадовець державної виконавчої служби Олександр Куляша вимагає від держави грошей і чиновницького крісла. Дізнавшись, що раніше суд уже задовольнив його позовні вимоги щодо поновлення на посаді та компенсації за вимушений прогул у розмірі понад 800 тисяч гривень, ексчиновник вирішив продовжити домагатися для себе грошей від держави.

Чому Олександр Куляша вимагає ще понад 50 тисяч гривень та яке рішення ухвалив суд – пишуть Волинські новини з посиланням на сюжет каналу Аверс.

Експосадовець продовжує судитися з управлінням юстиції. Звільнений керівник відділу виконавчої служби у Волинській області Олександр Куляша намагається через судові інстанції домогтися для себе чиновницького портфеля і грошей.

Нагадаємо, судова епопея завдовжки в чотири роки розпочалася з реформи. Вона передбачала ліквідацію територіальних органів Міністерства юстиції і створення замість них міжрегіональних територіальних органів Мін’юсту. Іншими словами, одну держструктуру ліквідовували, а другу – створювали.

Саме в цей час, у 2019 році, керівник відділу примусового виконання рішень Волинського управління юстиції Куляша написав заяву на звільнення. Він був переконаний, що в новій структурі йому запропонують і нову посаду. Втім посаду держслужбовцю не запропонували, тому той пішов шукати для себе чиновницького крісла і грошей у суд. Пан Куляша впевнений, що звільнення було з порушенням процедури, а отже, держава йому заборгувала.

«Фактично, на той час відбулася реорганізація державного органу, тому мала бути зовсім інша процедура звільнення працівників. Відповідно до Кодексу про працю, мала би бути запропонована аналогічна посада, яка відповідала би моїм попереднім функціональним обов’язкам і рівню. Наразі я безробітний», – коментував раніше Олександр Куляша. 

Пройшовши через усі судові інстанції, а також ще одну реорганізацію, колишній посадовець таки домігся поновлення на роботі й компенсації за вимушений прогул. А за час судової тяганини компенсації набігло майже мільйон гривень. Однак чиновник вирішив не зупинятися на досягнутому та знову йти до суду – по ухвалення додаткового рішення про стягнення ще понад 50 тисяч гривень.

«Сторона позивача просить ухвалити в справі додаткове рішення про стягнення на користь Куляші Олександра Олександровича витрат на правничу допомогу в розмірі 51 тисячі гривень», – зачитав суддя Волинського окружного адмінсуду Валентин Дмитрук.

Мовляв, захищаючи в судах свої права впродовж чотирьох років, позивач неабияк витратився на послуги адвоката. А він увесь цей час був безробітною людиною, без власного доходу.

На запитання журналістів, на які зараз гроші живе, Олександр Куляша відповів: «У мене дружина працює».

Щодо розміру компенсації на правничу допомогу виникли питання та сумніви й у відповідача, і в судді.

«Ми бачимо, що адвокат виписав паперову квитанцію, яка не містить підпису бухгалтера, підпису касира, що свідчить про штучне збільшення витрат, яких зазнав позивач», – наголосила в суді представниця Міністерства юстиції Ганна Савчук.

«Згідно з усною заявою, яку перед судовими дебатами озвучив представник позивача, зазначено, що розмір судових витрат складає 40 тисяч гривень. Водночас заявлено про суму до стягнення у 51 тисячу гривень. При цьому квитанція містить виправлення в самій сумі. Тобто прописом 51 тисяча, але, очевидно, тут була 31 тисяча, а потім виправлено на п’ятірку», – зауважив суддя Валентин Дмитрук.

Розглянувши всі наявні матеріали в справі, суд ухвалив рішення відмовити в додаткових позовних вимогах колишнього чиновника.

Читайте також:

Можливо зацікавить