Розсада в лютому: які квіти варто посіяти

Які квіти сіяти на розсаду в лютому

Вважається, що лютий - вважається оптимальним місяцем для садіння квітів. Усе тому, що у рослин буде достатньо часу, щоб зміцнитися до весняного висаджування.

Коли і як сіяти квіти, які рослини обрати, як доглядати сходи, коли саме починати висівання - розповідає ТСН

Все починається з правильного вибору насіння. Щоб вирощування квітів у домашніх умовах було успішним, варто надавати перевагу перевіреним сортам. Ви можете обирати як однорічні, так і багаторічні квіти, експериментувати з різними видами та створювати у своєму саду яскраві квіткові композиції. А вже навесні та влітку результат вашої роботи потішить око та прикрасить вашу стрічку в соцмережах барвистими фотографіями.

Якщо ви ще не визначилися, які квіти висівати у лютому-березні, ця добірка допоможе зробити правильний вибір!

Квіти, які починають вирощувати у  лютому, поділяються на дві групи — квіти, які ростуть повільно, та квіти для живцювання (маточні рослини).

Які квіти для живцювання посіяти у лютому

Деякі квіти висівають у січні, щоб виростити маточні рослини для подальшого живцювання. Це дозволяє заощадити час навесні та отримати більше посадкового матеріалу.

Петунія. У січні можна сіяти петунію для майбутнього живцювання. Ця рослина відома своїми розкішними великими квітами різноманітних форм і кольорів, здатністю сильно гілкуватися та формувати великі кущі, а також тривалим і рясним цвітінням від червня до перших осінніх заморозків. Посіявши петунію у лютому-березні, можна отримати з кожного куща 18-20 живців, що дозволить значно заощадити на придбанні готової розсади.

Розсада в лютому: які квіти варто посіяти
Петунія

Колеус. Це одна з найефектніших рослин з дивовижно різноманітним забарвленням листя. Існує безліч сортів колеуса. Головне — це дуже невибаглива рослина, яка не потребує спеціального ґрунту та здатна рости під прямими сонячними променями. Вона любить рясне поливання і високу вологість повітря, але водночас здатна переносити періоди посухи.

Розсада в лютому: які квіти варто посіяти
Колеус

Діхондра. Смарагдова та срібляста діхондра – чудовий вибір для ампельного озеленення, адже вона має гармонійний вигляд як у саду, так і на балконі. Завдяки довгим пагонам, що звисають, ця рослина має ефектний вигляд у високих кашпо, створюючи гарні зелені "водоспади". Діхондра легко вкорінюється, подібно до суниці – достатньо прикопати частину її стебла у ґрунт, притиснути, а після появи коренів відокремити від основного куща.

Розсада в лютому: які квіти варто посіяти
Діхондра

Пеларгонія. Елітні сорти пеларгонії мають досить високу ціну, тому вигідніше виростити розсаду самостійно. Для цього варто посіяти її вже у січні, щоб до весни отримати міцні маточні кущі, придатні для живцювання. Ця рослина невибаглива у догляді, добре переносить посушливі періоди, рясно цвіте та чудово підходить для озеленення садів і балконів.

Розсада в лютому: які квіти варто посіяти
Пеларгонія

Які повільнорослі квіти посадити на розсаду у лютому

Деякі рослини мають тривалий період росту, тому їх варто висівати заздалегідь, щоб вони встигли зміцнитись до пересаджування у відкритий ґрунт.

Еустома (лізіантус). Вишукана квітка з великими бутонами, схожими на троянди. Оскільки її розсада розвивається повільно, висівати насіння потрібно ще у січні. Для успішного росту необхідне стабільне освітлення та помірне поливання, адже надмірна вологість може зашкодити рослині.

Розсада в лютому: які квіти варто посіяти
Еустома

Лаванда. Запашна багаторічна культура, яка потребує попередньої стратифікації насіння. Висівання у січні дає змогу виростити сильні саджанці до весни. Ця рослина не тільки прикрасить ваш сад, а й приверне корисних комах, наповнюючи простір ароматом Середземномор’я.

Гвоздика Шабо. Одна з улюблених квіток садівників, адже її цвітіння триває довго й рясно. Оскільки вона має подовжений вегетаційний період, висівання у січні допоможе отримати здорові й міцні рослини до літа.

Вербена. Елегантна квітка, що формує яскраві суцвіття. Оскільки вона росте досить повільно, раннє висівання дозволяє отримати сильні кущі, які влітку рясно зацвітуть.

Бегонія – особливо ті її сорти, що мають дрібне насіння, наприклад, бегонія вічноквітуча або клубнева. Вона проростає не швидко, тому потребує якісного підсвічування та регулярного поливання для гармонійного розвитку.

Раннє висівання – це можливість виростити міцні, здорові рослини до весняного сезону. Завдяки цьому ви зможете насолоджуватися яскравим цвітінням протягом усього літа, а також заощадите кошти на придбанні готової розсади. Головне – забезпечити сіянцям оптимальні умови: достатньо світла, помірну вологість і тепло. Дотримуючись цих рекомендацій, ви отримаєте квітучий і доглянутий сад, який тішитиме око від перших літніх днів.

Читайте також:

Можливо зацікавить