Щоб квітнула і взимку: ось чим потрібно поливати пеларгонію, щоб калачики випускали нові бутони
Взимку, коли світловий день короткий, а температура в приміщенні знижується, пеларгонія може припинити квітнути. Щоб продовжити цвітіння рослини в зимовий період і забезпечити рослині всі необхідні поживні речовини, важливо правильно її підживлювати.
Чим підживити пеларгонію, щоб вона продовжувала радувати вас своїми квітами навіть взимку, - пише ТСН.
Що ближче до зими, то гірший вигляд має пеларгонія. Якщо ваша рослина припинила випускати нові бутони, їй потрібне правильне підживлення.Якщо ви хочете бачити пишні квіти на улюбленній пеларгонії цілий рік, тоді вам потрібно знати, як правильно її поливати. Для підживлення рослини можна використовувати засоби, які є напохваті.
Йод
Якщо ви все зробите правильно, то рослина випускатиме нові бутони практично без перерви на відпочинок. Для підживлення пеларгонії йодом треба взяти одну краплю цієї речовини на літр води. Не забудьте також додати половину грама борної кислоти. Добре перемішайте розчин, а потім внесіть із країв горщика.
Зверніть увагу, що перед підживленням кущики рослини треба обов'язково підлити звичайною водою. Якщо цього не зробити, можна обпекти кореневу систему - і пеларгонія загине. Такий стимулятор рекомендовано додавати не частіше одного разу на місяць, а перші результати будуть помітними через тиждень.
Перекис водню Досвідчені квітникарі радять також звернути увагу на перекис водню. Для пеларгонії ця речовина є чудовим стимулятором квітіння. Щоб приготувати підживлення, візьміть дощову воду (можна з-під крану, але в ній буде менше поживних речовин) і додайте на один літр рідини 40 мл перекису водню. Не забудьте зволожити ґрунт перед внесення підживлення. Добриво рекомендовано застосовувати вранці або ввечері.
Дріжджі
Якщо ви вже неодноразово замислювалися, чому не квітнуть калачики, як пеларгонію називають у народі, можливо, рослині потрібне підживлення. Наприклад, чудовим варіантом є дріжджі. Для приготування розчину візьміть 2,7 літра води, додайте 100 г дріжджів та 0,5 склянки цукру. Добре перемішайте до розчинення всіх компонентів. Накрийте ємність марлею і поставте до теплого місця.
Після закінчення процесу бродіння ви отримаєте концентровану рідину, яку потрібно розводити у співвідношенні одна склянка добрива на 10 літрів води. Потім поливати розчином пеларгонію раз на два тижні.
Читайте також:
- Як стимулювати цвітіння різдвяника: секрети догляду для пишних квітів
- Чому не можна тримати фікус вдома: логічні причини та прикмети