Щоб запобігти потраплянню нечистот в озера: у Шацькій громаді прокладають каналізацію

У Шацькій громаді на Волині триває облаштування каналізації протяжністю майже 8 кілометрів.
Про це Суспільному розповів координатор проєкту Олег Парфенюк. З його слів, будівництво стартувало торік 1 червня.

Орієнтовно 1400 людей і 310 нових абонентів користуватимуться цією послугою після завершення робіт. Також робитимуть і водопровідну мережу.
"Стічні води, які продукуються місцевими мешканцями, потрапляють в озера та суттєво шкодять екології. Один проєкт вже був реалізований. Зараз мова йде про будівництво нових мереж в селі Пульмо і частина каналізації в Шацьку теж буде реконструйована для того, аби уникнути потрапляння нечистот в озера", — сказав Олег Парфенюк.

Як реагують жителі Шацької громади на зведення каналізаційних мереж
Житель Пульма Іван Порва щомісяця викачує вигрібну яму, проте, з його слів, це дорого: за викачування нечистот за раз платить майже тисячу гривень.
"А то собі сам яму копай, не має де подітися. А так по настоящому буде зроблено. Каналізація буде, то буде нормально! Викачуй яму ту через пару днів — то ж не робота". — зазначив пенсіонер.

Зі слів координатора проєкту Олега Парфенюка, проєкт фінансується Європейською комісією. Майже 2 мільйони євро – грантові гроші. Ще 10% або 220 тисяч євро або понад 10 мільйонів гривень виділять з обласного бюджету.
Староста Пульмівського старостинського округу Оксана Тумік зазначила: централізоване каналізування покращить екологічну ситуацію у громаді та навколо Шацьких озер.
"Жителі села Пульмо недотичні, ніхто нічого не складався. У літній період коли доволі багато туристів в нас на території це призводить, що в людей вигрібні ями, людям потрібно дуже часто викачувати ті ями. Централізоване каналізування дасть змогу людям відчути, що ці нечистоти не попадають в озеро, в ґрунти", — говорить посадовиця.

Зі слів старости округу, за межами села Пульмо збудована насосна станція, яка буде перекачувати всю каналізацію. "Частково в нас вже проканалізовано урочища Мукошин, Загір'я. Це ті масиви, що дотичні до озера Світязь", — підкреслила посадовиця.

Житель села Пульмо Олександр Шульга зазначив: люди в селі задоволені будівництвом каналізаційної мережі.
"Поки не було, робили ями. Відстійники, в кого такі потреби були. Скати клали старі, щоб воно розсасувалося. Туалети — це рідкість, щоб в будинках були. Може де в селі пару в кого і є. Може ванна в кого де є, тільки для своїх потреб", — сказав пенсіонер.

Проєкт "Стале управління водними ресурсами: шлях до відродження західної України та східної Польщі" триватиме до 30 листопада 2026 року, додав координатор Олег Парфенюк.

Загальний бюджет проєкту для всіх партнерів становить майже 8 мільйонів євро, додав координатор проєкту Олег Парфенюк. Шацька громада витратить 2 мільйони 200 тисяч євро, долучать гроші та з обласного бюджету.
Читайте також:
- Скільки років найстарішому будинку Луцька і хто у ньому живе
- Скандал на Волині: мешканці протестують проти новобудови біля АЗС
- На Світязі продають популярну базу відпочинку