Великдень святкують тиждень: коли можна садити городину, щоб не було гріха

Великдень город

Святкування Великодня триває 7 днів від самої Пасхи до наступної неділі або Антипасхи. Цей тиждень називають Світлим. Цьогоріч він припадає на період від 6 до 12 травня.

Колись старші люди казали, що протягом Світлого тижня не можна працювати ні в саду, ні на городі. Вважається, що до наступної неділі не можна нічого робити, оскільки це гріх. У святковий тиждень не прийнято виконувати будь-яку роботу, особливо рубати дрова, пиляти, різати, пише Сім'я і дім.

У Великодню седмицю не можна возитися з гноєм, забивати в землю кілки, садити щось. Посіви будуть дуже погані, якщо зійдуть. Кажуть, що земля цього тижня «не приймає насіння».

Є прикмета, що все, що посадите на Світлій Седмиці, все одно загине, чи не буде хорошого врожаю. Причому робота у певний день привертає певні напасті для городини. Наприклад, якщо щось робити у Поливаний понеділок – дощі заллють город.

Середа – градобійна: якщо працювати в землі, все, що виросте – град поб’є. Раніше наші предки зі спеціальною громничою свічкою обходили город, щоб захистити його від градобою. Люди вірили, що в середу навіть не можна навіть доторкатися до насіння, приготованого для посіву, і не можна чіпати землю в саду, городі.

Але є винятки, коли іншого часу для роботи у землі у господарів немає. Тоді дозволяється садити. Але є такі люди, які не вірять в ці прикмети і продовжують з року в рік у пасхальні дні працювати в городі. Урожай у них зазвичай такий, як у всіх інших, ні кращий, ні гірший. Але все ж, якщо людина віруюча і дотримується традицій, то вона постарається на Великодньому тижні не займатися справами ні в городі, ні в саду, крім найнеобхідніших.

Також не є гріхом допомогти ближньому, наприклад, бабусі, якій нікому скопати город. Усяке благе діло не є гріхом і його можна робити будь-коли.

Як пишуть Добрі новини, не рекомендується займатися справами у вівторок після Воскресіння Христового. Цей день також має своє значення в християнській традиції, тому краще віддати його відпочинку та відновленню сил.

У середу, відому як Світла, дозволено лише прибирання на цвинтарі. Це пов’язано зі звичаєм відвідування могил померлих та проведення релігійних обрядів на могилах. Втім, суворих заборон до відвідування дачі - немає.

А ось, у Радоницю, яка цього року припадає на 14 травня, краще взагалі утриматися від будь-якої роботи, адже у цей день важливо поминати померлих родичів та близьких. Це свято має глибокі корені в українській культурі та відіграє важливу роль у житті суспільства.

Раніше було ще суворіше. У Світлу середу дозволялося займатися лише роботою у саду і тільки з благословення священника, але зараз це не вимагається. Тим не менш, багато людей дотримуються традиційних підходів і чекають на цей благословення, переконані у його важливості для успішних сільськогосподарських справ.

Читайте також:

Можливо зацікавить