Цибуля на зиму: за скільки у Луцьку можна купити та як зберігати
Хоча на дворі лише вересень - лучани почали масово купувати цибулю на зиму. На ринках міста ціни різні: від 10 до 45 гривень за кілограм. Продавці пояснюють: все залежить від сорту цибулі.
Який сорт обрати та в яких умовах зберігати - дізнавалися журналісти видання ВСН.
На Північному ринку у Луцьку велелюдно, люди купують свіжу городину, зокрема цибулю, ціна на яку дуже різниться. Продавець Олександр розповідає: його цибуля тут найдорожча.
«Це салатна солодка зимова цибуля. Купував насіння за 178 гривень, садив у травні. Коли вродила молода - продавав за сто з лишнім гривень за кілограм, адже вклав немало і сорт цей дорогий. Вона дуже смачна, солодка, не гірчить і при нарізанні очі не сльозяться», - вихваляє свій товар продавець.
Такий сорт цибулі купують, аби з'їсти одразу: у салаті або у сирому вигляді, аби сповна насолодитися «дорогим» смаком.
Але є й бюджетніші варіанти. Найдешевше кілограм цибулі на ринку коштує 10 гривень за кілограм.
Стосовно сортів «на зиму», щоб покласти у підвал чи деінде на довге зберігання, слід обирати такі:
- з раннім терміном дозрівання – Ред Барон, Сеншуй, Стригуновський, Штутгартер Різен, Еллан;
- з середнім періодом зрілості – Шекспір, гібрид Центуріон, Стурон, Радар, Даниловський, Арзамаський.
Поради щодо довгого зберігання цибулі:
- спочатку цибулю потрібно перебрати та просушити. Якщо в загальну купку потрапить гнила чи мокра цибулина, то є висока ймовірність, що й інші зіпсуються;
- лушпиння не потрібно знімати, адже воно зберігає вологість усередині овоча, але якщо верхній шар уже відшарувався, приберіть його;
- місце для зберігання цибулі має бути темним, прохолодним та добре провітрюватися. Оптимальна температура – 7-13 °C;
- не кладіть цибулю поруч з овочами, які виділяють багато вологи: картопля, селера та буряк.
- якщо у вас багато цибулі - раз на два місяці перебирайте її, щоб упевнитися, що не з’явилася гнила.
Ріпчаста цибуля вміє феєрично перетворюватися: свіжа – досить гірка з насиченим смаком, багато її не з’їси. Якщо ж посмажити на вершковому маслі, вона стає ніжною та солодкуватою. Поціновувачам смаку та аромату цього овоча радимо приготувати смачний цибулевий суп, родом із Франції. В цій країні він довгий час вважався їжею для бідняків через доступність цибулі. Але зараз - це одна з найпопулярніших страв у світі.
Рецепт французького цибулевого супу:
Візьміть 4 великі ріпчасті цибулі, очистіть і наріжте півкільцями. У каструлю з товстим дном додайте 1 ст. ложку соняшникової олії та 50 грам вершкового масла. Смажте цибулю на середньому вогні, поки вона не стане м'якою. Посоліть до смаку. Згодом додайте до цибулі 1 повну столову ложку борошна та перемішайте. Слідом влийте 50 мл білого сухого вина та випарюйте 2-3 хвилини. Потім влийте 1,5 літри води, посоліть і додайте 2-3 лаврових листки.Суп вилийте в ємність, в якій будете ставити його в духовку. Зверху на суп викладіть підсмажені на сухій пательні грінки.Натріть твердий сир, посипте ним суп і відправте його запікатися в духовці 5-8 хвилин при температурі 180 градусів (необхідно, щоб сир розплавився).
Читайте також:
- «Картопля в Україні буде по 8 євро», - голова Асоціації фермерів Волині
- «Очі бояться, а руки роблять»: родина з Волині зробила бізнес на вирощуванні овочів
- Курячі яйця по 50 гривень за штуку: у селищній раді на Волині прокоментували скандальну закупівлю