У луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартиру

У луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартиру

Мешканці луцької багатоповерхівки на проспекті Соборності, 31а не на жарт перелякалися, коли під час ремонту будинку виявили просідання перекриття над однією з квартир. Там уже почала руйнуватися цегляна кладка та опускалися плити, які могли у будь-який момент обвалитися на мешканців будинку.

Після обстеження виявили, що будинок аварійний та потребує ремонту. З цим питанням місцеві мешканці звернулися до міської влади, аби не допустити обвалу стіни. Пізніше комунальники підтвердили, що будинок потребує негайного ремонту.

У луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартиру

Як розповів мешканець будинку Сергій Колодійчук, саме його квартира опинилася в епіцентрі уваги, адже над помешканням зруйнувалася стіна та змістилися бетонні плити технічного поверху і нависла загроза, що верхній поверх зиму просто не переживе.

«Загалом наш будинок з 81-го року, але проблему цю виявили лише торік. За словами експертів там була проблема з кладкою цегли ще при будівництві. А оскільки у мене маленькі діти, то ми з мешканцями будинку забили на сполох і почали звертатися у всі можливі інстанції. Адже ми лише нещодавно створили ОСББ і наразі не маємо ще ресурсів провести ремонт власними силами», - розповів чоловік.  

У луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартиру

За його словами, першочергово мешканці будинку звернулися до депутатів округу Андрія Разумовського та Віталія Бондаря, які відреагували й підключили до вирішення проблеми міського голову Ігоря Поліщука.

«Тут оперативно розпочали роботи, аби зупинити руйнування стіни та відновити конструкції. Навіть не знаю, як ми пережили б опади взимку, які ще більше навантажили покрівлю, і плити могли б впасти на квартири», - зазначив Сергій Колодійчук.

У луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартиру

Наразі тут тривають роботи уже другий тиждень з невеликими зупинками через дощі. Будівельники уже зафіксували плити, провели їх підмуровку та встановили надійні опори.

За словами начальника управління капітального будівництва Леонід Карабана, історія з цим будинком тягнулася давно, бо тривали обстеження.

«Міський голова доручив мені оглянути будинок, після чого виявилося, що тут терміново потрібен ремонт. За декілька днів виділили 300 тисяч гривень з резервного фонду для ліквідації проблеми. Проте наразі кінцева цифра ремонту ще невідома, можливо, буде незначна економія».

«Далі ми розібрали аварійну стіну, змурували її заново і провели додаткове обстеження, аби не довелося переробляти. Загалом добре, що місцеві мешканці зробили тут дерев'яні підпірки під плитами, чим вберегли будинок від критичної ситуації. Загалом роботи тут планують завершити до кінця тижня», - розповів Леонід Карабан.   

У луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартиру

Як зазначив депутат Андрій Разумовський, який є до всього й експертом у будівельній галузі, ситуація тут була загрозлива і потрібно було терміново реагувати.

«Роботи тут доволі специфічні, адже кладка стін «висить» у повітрі, і під час робіт могла обвалитися. Сума ремонту для такої проблеми не дуже велика, адже наслідки могли коштувати мільйони. Загалом при виявленні таких проблем людям потрібно звертатися до спеціалістів, депутатів, міської ради. Ці люди декілька місяців ходили по кабінетах, поки не дійшли до нас, і наразі тут роботи уже йдуть до завершення», - зазначив депутат.

У луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартиру

Фото будинку до ремонту.

У луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартируУ луцькій багатоповерхівці через руйнування стіни мало не обвалився дах на квартиру

Текст: Юлія АНТОНЮК

Можливо зацікавить