У Луцьку вперше відбувся волонтерський форум
Волонтери, владці та бізнесмени Луцької громади об'єдналися на першому у місті «Форумі волонтерських ініціатив», аби налагодити співпрацю, обговорити проблеми та виклики у часі війни.
У Волинському національному університеті імені Лесі Українки на Форумі волонтерських ініціатив у вівторок, 19 грудня, обговорили співпрацю влади, бізнесу та громади задля допомоги військовослужбовцям. Організаторами заходу є Луцька міська рада та Волинський національномий університеті імені Лесі Українки.
«Такий форум ми організовуємо вперше. 31 березня запрацювала Програму розвитку волонтерства, в рамках якої ми вирішили провести такий захід. Тут зараз діє «Алея громадських ініціатив», на якій організації, що активно займаються волонтерством, будуть проводити інтерактиви. До прикладу, показуватимуть як вони плетуть сітки, буде реалізовуватися мерч тощо», - розповіла начальниця відділу молодіжної політики департаменту сім'ї, молоді та спорту Луцької міської ради Заріна Дацик.
На «Алеї громадських ініціатив» представлені 6 волонтерських організацій, проте взяти участь хотіли набагато більше, а через брак часу та не змогли. Активні волонтери Вишкова також долучилися до форуму та проводили майстер-клас із плетіння сіток.
«Нас багато хто знає, як «вишківських павучків». За 3 місяці ми сплели та передали більше 250 сіток розміром 6 на 7 метрів. Кожного дня після 18 години у мене вдома збираються діти, їхні батьки, виготовляємо окопні свічки, плетемо сітки. Сьогодні ввечері відправимо набори кожному воїну, до яких входять кутя, вареники, налисники, олів'є, картопляники, домашня ковбаска, квашанина, голубці. Такий «різдвяний набір», - розповіла виданню ВСН голова правління ГО «Розвиток мікрорайонів міста», волонтерка Наталія Грушка.
Також цьогоріч «вишківські павучки» виграли у конкурсі «Бюджет участі» та отримають близько 250 тисяч гривень на матеріали для плетіння сіток, адже така потреба на фронті - у топі найважливіших після техніки.
«Вишків найперше відчув, що таке війна, безпесередньо. Після «прильоту» (24 лютого 2024 року, - ред.) мешканці мікрорайону дуже згуртувалися та організувалися, на сьогодні ми дійсно класна команда, до якої також входять жінки та матері військових, ми співаємо під час плетіння сіток, а сітки наші намолені», - зазначила Наталія Грушка.
Читайте також:
- «Тато навчив нас любити людей»: донька загиблого волинського бійця присвятила своє життя волонтерству
- У Луцьку розписують тубуси від снарядів, щоб зібрати гроші для ЗСУ
- Плетуть сітки, роблять свічки, готують різдвяні смаколики: подвір'я лучан перетворилося на волонтерський центр