Великдень 2024: коли пекти паску і фарбувати яйця, щоб не згрішити

Великдееь-2024

Наближається Великдень 2024. Православних віряни святкуватимуть 5 травня. Улюбленими великодніми традиціями в українців є випікання ароматної здоби та фарбування варених яєць. Українські звичаї радять займатися підготовкою до Великодня у певні дні.

Коли пекти пекти паску і фарбувати яйця на Великдень у 2024 році, щоб не порушити піст і не запізнитися, пише Уніан.

Коли потрібно пекти паску і фарбувати яйця

Для підготовки до свята у православних є Страсний тиждень - останній тиждень перед Великоднем. Зазвичай робити крашанки та пекти здобу починають в останні дні перед святом, щоб до Воскресіння Христового продукти залишилися свіжими.

Згідно з українськими традиціями хороший день, коли можна пекти паску, - це Чистий четвер. У це свято прийнято наводити лад у домі, закінчувати підготовку до Великодня і готуватися до застілля. Українські господині в цю дату замішують дріжджове великоднє тісто і залишають його підніматися на кілька днів. Чистий четвер 2024 року настане 2 травня.

 Ще одним вдалим днем, коли пекти паску і фарбувати яйця, вважається Велика субота. Цього року вона буде 4 травня. У день перед Великоднем заведено випікати здобу з тіста, яке було замішано на Чистий четвер. Якщо не встигли підготувати тісто на паски заздалегідь, то можна зробити це зранку, а випекти вироби ввечері.

Готові паски та яйця українці складають у кошик і освячують у храмах. Святити продукти, за традицією, можна впродовж Великої суботи та в сам ранок Великодня.

Тепер ви знаєте, коли правильно пекти паску та варити яйця. Однак не забувайте, що до настання Великодня куштувати продукти, що містять яйця, не можна, адже ще триває Великий піст 2024.

Коли не можна пекти паску

У Страсний тиждень є день, коли заборонене не тільки готування їжі, а й будь-яка робота по дому. Це Страсна п'ятниця - день, коли церква згадує страту Ісуса на хресті. Народні прикмети кажуть, що фарбувати яйця і пекти паски в такий день не можна, а якщо не послухатися, то страва все одно не вдасться.

Також не варто готувати випічку і яйця на сам Великдень. У це світле свято робота по дому не вітається.

Читайте також:

Можливо зацікавить